Policii se nelíbilo, že jedna odtahovka pomáhá druhé a znemožnila jí jízdu

Možná jste již někde na silnici viděli odtahový vůz, který měl za úkol odvézt osobní automobil, tento případ je však o poznání podivuhodnější.

i Zdroj fotografie: PxHere.com
                   

V německém městě Krefeld se udál zvláštní případ, když zde místní policie zastavila vozidlo odtahové služby, které na sobě mělo naloženo další odtahové auto. Mohlo dojít k další nehodě, jasně… jenže kuriózní bylo, že se na onom voze právě nacházel nabouraný osobní vůz. A tak jela tři auta na sobě. Důvodem pro odstavení však nebyla zvláštnost tohoto případu, ale něco zcela jiného.

Proč vůbec odtahovka odvážela odtahovku

Je logické, že z místa nehody musí být co nejdříve odstraněna auta, která brání plynulému provozu – obvykle přitom končí v servisech, nebo před domem majitele. Ale co se stane, když se porouchá i ten nákladní automobil, který vás měl přepravit? No řešením může být zavolání druhé, mnohem větší odtahovky, která dokáže odvézt oba auta najednou.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Dnešní odtahové vozy dokáží převážet i veliké náklady.

Nejinak tomu bylo i v tomto případě, kdy na sobě nakonec skončila 3 auta. Na vrcholku pyramidy se nacházela Škoda Octavia Combi, jejíž majitel nejspíš nebyl nijak nadšen, jelikož ten den už byla jeho jízda zastavena podruhé. Německá policie si tohoto zvláštního útvaru všimla, vozidla zastavila a zakázala jim další jízdu.

Odstavení vozů nebylo kvůli nestabilitě

Důvodem pro odstavení vozidel nebyla podivnost celého případu, ani pyramida sestavená ze tří aut, ale překročení maximální povolené hmotnosti. Ta byla převýšena o téměř 30 procent, což byl pro policisty dostatečný důvod pro to, aby řidiči spodní odtahovky zakázala další jízdu s tímto nebezpečným těžkým kolosem.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Na podobném voze byla naložena Octavie. Ten se vezl na dalším automobilu.

Podle zprávy policie existovalo příliš veliké riziko nebezpečí, a tak raději tomuto „útvaru“ znemožnili další pokračování v cestě. Vysoká hmotnost by v budoucnu mohla znamenat ohrožení výkonu brzdového systému a prodloužení brzdné dráhy. Policie se nakonec vyjádřila tak, že pokud by vozidla dohromady nepřekračovala váhový limit, nechali by je pokračovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články