Policista ani na okamžik při průjezdu křižovatky nezpomalil, i když měl červenou. Následoval tvrdý střet

Když jedou auta policie, hasičů nebo záchranky se zapnutou houkačkou a majáky mají přednost. Neznamená to ale, že se mohou bezhlavě vřítit na červenou do křižovatky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Řidiči vozů integrovaného záchranného systému, tedy záchranky, hasičů i policie, by měli být mistři ve svém oboru. Při takzvané přednostní jízdě se zapnutými majáky a houkačkami musejí bravurně zvládnout i velmi nepřehledné situace, kdy se v dopravních špičkách často doslova prokličkovávají ve vysoké rychlosti mezi ostatními automobily. Ale i mezi nimi se najdou výjimky, které se domnívají, že se zapnutým majákem prostě mohou všechno.

Srážka byla nevyhnutelná

Neopatrnou jízdu policejního auta zaznamenala kamera ve voze, který byl svědkem nehody. Na téměř prázdné silnici. Na videu je vidět, jak policista před křižovatkou ani na okamžik nezpomalil, což vyústilo ve vážnou dopravní nehodu. K této nebezpečné situaci došlo po setmění, takže světelná signalizace byla dobře viditelná.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Řidič Audi se rozjel na zelenou a přejel další jízdní pruhy křižovatky. V té době se zprava blížilo policejní auto se zapnutým majákem a houkačkou. Řidič německého sedanu začal brzdit až ve chvíli, kdy se dostal do kolizní dráhy s policejním vozem. Policista, který řídil, ani na okamžik nezpomalil. Přestože musel vidět, jak se blíží k Audi, která je v kolizní dráze.

Za nehodu může policista

Pravděpodobně si myslel, že slabý provoz po setmění a světelná signalizace mu stačí k tomu, aby křižovatku ve vysoké rychlosti přejel. Řidiči obou vozidel byli hodně neopatrní. Došlo ke srážce, při níž byly oba automobily hodně zdemolované. Policejní vůz přitom ještě narazil do semaforu a ohnul značku přechodu pro chodce.

Kdyby řidiči havarovaných aut byli alespoň minimálně opatrní a obezřetní, ke střetu by nedošlo. Viníkem incidentu je pravděpodobně policista, který sice se zapnutou houkačkou a modrým majákem mohl vjet do křižovatky, když na jeho straně svítila červená, ale zároveň musel být mimořádně opatrný. To se ale nestalo a došlo ke srážce.

Jakou máte zkušenost s řidiči záchranných složek?

Zdroj: Polscy Kierowcy

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vynalezl stroj času a zmizel: Někteří věří, že se Mike Marcum přesunul do 30. let
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě