Policista se sobecky zachránil, ženu nechal napospas protijedoucímu autu. Úplná ostuda zachycena na kameru

Ne vždy jsou policisté šlechetní rytíři, někdy se jim povede skutek, který by si za rámeček nedal nejen žádný policista, ale především žádný chlap, který je hoden toho jména.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Minule jsme pěli chválu na dva motocyklové rytíře na policejních BMW, kteří bez zaváhání převedli stařenku přes rušnou silnici, dnes to žel bude trochu opačný případ. U policie zůstaneme, nicméně to, co předvedl uniformovaný zástupce sboru není opravdu nic, co by si propagační oddělení policie chtělo dát do výroční zprávy nebo náborového letáku. A co víc, není to ani pomoc a ochrana něžnější poloviny lidstva – žen. Tak se na toho šlechetného „pomocníka a ochránce“ pojďte podívat.

Úprk tak absurdní, až se tomu nechce věřit

Ze záznamu vidíme zcela poklidný vjezd kolony aut do krátkého tunelu, spíše jen podjezdu pod komunikací. Před vozem, z jehož kamery celou situaci sledujeme náhle prudce zabrzdí kolona a Peugeot 106, jedoucí v levém pruhu havaruje lehce do svodidel. Auto s kamerou stáčí volant doprava a zpomaluje, abychom na záznamu vzápětí viděli malinko absurdní scénu, která následovala. A která by snad mohla posloužit do nějaké situační komedie typu „Nikdy mě neopouštěj, drahý“, tady však byla navýsost reálná.

iZdroj fotografie: abcMedia

O co v ní šlo? Mladý policista měl možná původně pomoci převést ženu přes vozovku. Nebo tam s ní něco řešil, každopádně v okamžiku domnělého ohrožení zapomněl na „Pomáhat a chránit“ a vrhnul se sám do boku. Předvedl u toho zajímavý, zřejmě od filmových kaskadérů okoukaný „kotoul v bok“, každopádně ženu tam nechal zcela na pospas. Nevyužil svojí autority strážce zákona, ani „chlapské role“ ochránce slabšího pohlaví, zkrátka zcela zpanikařil a utekl.

Přitom stačilo jen udělat několik kroků stranou, celé to vůbec nemuselo vypadat tak teatrálně. Nebo se naopak postavit před dámu a rukou dát znamení vozidlu (které v tu chvíli jelo krokem) k zastavení. Možností bylo jistě více, on si vybral tu spolehlivě nejhorší a nejvíc ostudnou. Chápeme, mohl zazmatkovat, mohl se leknout. Na druhou stranu, právě pro tyto situace jsou policisté školeni a již před nástupem k sboru procházejí psychologickými testy. V tomto případě ale, zdá se, bylo něco opomenuto. Jak to vidíte vy?

Co byste vzkázali podobnému kavalírovi vy?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články