Policisté chtěli zastavit auto kvůli chybějící SPZ. Následovala scéna jako z akčního filmu

Řidič BMW řídil vozidlo bez přední SPZ. Ignoroval výzvu k zastavení vozidla a pokusil se uniknout policejní hlídce. Po několika minutách byl zatčen a ukázalo se, že utíkal z mnohem vážnějšího důvodu.

i Zdroj fotografie: PxHere.com
                   

Na dálnici u polské Międzyrzeci Podlasky si silniční hlídka všimla BMW, které jelo bez SPZ, proto se rozhodla vozidlo zastavit a provést silniční kontrolu. Řidič BMW ignoroval světelné a zvukové signály a nezastavil podle pokynů policistů. Zatímco uniformovaní muži dojeli za vozidlo a signalizovali zastavení, 27letý řidič za volantem pokračoval v jízdě a značně zrychlil.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Osudová dálnice

Řidič BMW se pokusil policisty setřást

Při pokusu o útěk policejní hlídce muž opakovaně porušil pravidla silničního provozu a představoval na silnici značené nebezpečí. Řidič BMW měl značný problém udržet se ve svém jízdním pruhu, nutil protijedoucí řidiče, aby zastavili v krajnici. Naštěstí byl po několika minutách dostižen a zastaven.

Řidič byl pod vlivem drog

Za volantem BMW seděl 27letý obyvatel Bialej Podlasky. Zkouška dechového analyzátoru alkoholu  ukázala, že byl střízlivý, ale jeho chování stále vyvolávalo podezření.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Zadržení řidiče do pout

Test provedený policisty ukázal, že muž byl pod vlivem omamných látek. 27letému člověku byla odebrána krev pro další rozbor obsahu drog v jeho těle. Policie také zjistila, že muž řídil i přes rozhodnutí soudu o odebrání jeho řidičského oprávnění.

V autě byli kromě řidiče další dva lidé.

Muž se přiznal k vině a o jeho osudu rozhodne soud. Podle platných předpisů může být uvězněn až na 5 let.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články