Policisté na své Facebookové stránce uvedli, že budou měřit a nezapomněli přidat i názvy obcí, kde staví radary!

                   

Měření rychlosti je veřejné tajemství

Trutnovští městští strážníci rozhodně nepatří k těm policistům, kteří měří rychlost schovaní v houští nebo za budovou. O měřeném úseku předem informují řidiče prostřednictvím sociálních sítí! To nás v redakci opravdu pobavilo a dáváme jim pomyslný palec nahoru. Možná by takto mohli přistupovat k měření rychlosti i statní sbory!

Jak zprávy od policistů vypadají?

Policisté na své Facebookové stránce uvedli, že budou měřit a nezapomněli přidat i názvy obcí, kde staví radary! Zpráva vypadala přesně takto: „Řidiči, pozor! Dnes měříme rychlost v Novém Rokytníku, Studenci, Střítěži, Starém Rokytníku, na Babí, Zlaté Olešnici, Starých Bukách, Vlčicích, Libči a v Trutnově,“ no není to báječné?

Prevence nebo loajalita

Místní obyvatelé s největší pravděpodobností vědí, kde policie číhá na bezohledné řidiče a tak si dají na vytypovaných místech zákonitě pozor. Hůře jsou na tom řidiči, kteří zde nejezdí často. Pro ně je taková zpráva úplnou spásou a vyhnou se tak pokutě, byť by jen o pár kilometrů v hodině jeli rychleji.

Řidiči jsou na vytypovaná místa upozorněni, a protože vědí o daných místech, automaticky si ohlídají tachometr. Od roku 2011 se může ve městech měřit obecní policií rychlost, aniž by o skutečnosti museli informovat značkou.

Můžeme se tak v klidu věnovat bezpečnému a plynulému provozu, aniž bychom museli nutně reagovat na svítivě žlutou barvu, kterou má na sobě například cyklista, v komičtějším případě pak chodec, mající pestrobarevnou bundu.

Ačkoli by řidiči měli vždy jezdit podle předpisů, počínání trutnovských městských strážníků nás ohromilo a doufáme, že takto budou po jejich vzoru informovat řidiče i ostatní policisté a nejen prostřednictvím sociální sítě, ale třeba i horkou linkou na místním rádiu.

Zdroj: Policie.cz
Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
adbz.cz
adbz.cz
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice