Policisté zastavili podezřelého řidiče pro běžnou silniční kontrolu. Poté zjistili, že je zesnulý

Policie tento vůz zastavila kvůli běžné kontrole, ovšem výsledek překvapil i je, protože Ford řídil zesnulý.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Není novinkou, že řidiči používají nejrůznější cesty k tomu, aby se vyhnuli následkům toho, že porušují dopravní předpisy. Když policisté v Podkarpatsku zastavovali další vůz kvůli běžné silniční kontrole, nejspíš neočekávali, že by se přihodilo něco mimořádného. Řidič měl tentokrát skvělý nápad, jak se vyhnout předpisům, akorát svoji taktiku úplně nedomyslel, což se mu samozřejmě nakonec vymstilo.

Když Forda řídí nebožtík

Ne, nebojte se, nejde o úryvek ze seriálu Živí mrtví ani o nic podobného na toto téma. Během pondělní rutinní služby na území Podkarpatské Rusi zastavili policisté muže ve Fordu Mondeo. Bylo mu 29 let a neměl u sebe žádný doklad totožnosti. Informoval přitom policisty, že se chystá vyzvednout dítě ze školy, ovšem napoprvé policistům uvedl smyšlené jméno. Jak se později ukázalo, měl k tomu velmi dobrý důvod, protože řídil bez povolení.

Když policisté zjistili, že jméno je falešné, muž se svou taktikou pokračoval a tentokrát ji dovedl na další úroveň, protože uvedl podrobnosti o zesnulé osobě. Důvod toho, proč sváděl policisty na špatnou stopu, se vyjevil velmi záhy. Tohoto muže hledali hned dva okresní prokurátoři a nepřekvapí, že neměl žádné oprávnění k řízení vozidel. Obyvatel města Nowa Dęba bude nyní souzen za všechny své delikty a porušení předpisů.

Souzen za delikty, pokud ho zachytí

Za nepovolené řízení mu hrozí pokuta cca 30 000 Kč, tedy alespoň v případě, že se tentokrát státnímu zastupitelství podaří zachytit jeho pohyb a místo pobytu. Pravdou je, že řidiči jsou v těchto ohledech skutečně velmi vynalézaví a kvůli problematické byrokracii mohou kolikrát postihům unikat opravdu velmi dlouho. Na vině v tomto unikání trestu za porušení předpisů jsou přirozeně také předpisy a úřední orgány.

Jedním z problémů například u nás je nedokonalost bodového systému, kterou se řidiči naučili využívat. Úřady totiž mají na jejich postižení jen roční lhůtu, po které je skutek promlčený. Ročně tak postihům za jízdu na červenou a další delikty uniknou dokonce tisíce řidičů a mnozí takto postupují opakovaně. Úřady jsou na ně prakticky krátké, a to navzdory vyhláškám, které jsou přísnější a průběžně upravované.

Zdroj: Poland Cars Media

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články