Policistům se pokusil ujet 19-ti letý mladík ve Fordu Mustang, byl naměřen v rychlosti 335km/h!

                   

Překročit rychlost o 222km/h? Tohle se nevidí každý den. Co nás ale nejvíc zajímá na této události je auto, s kterým byla tahle rychlost překročena. Jaký Mustang dosáhne 335km/h?

19-ti letý mladík jménem Hector Fraire řídil podle policie Ford Mustang z roku 2011. Nejdříve mu byla naměřena rychlost 135km/h, Hector začal policistům ujíždět. Podle svědků prý vypnul i světla, netušíme z jakého důvodu, ale neviditelným se očividně nestal (i když se incident odehrál v noci). V průběhu honičky mu policisté naměřili 283km/h a nakonec i finálních 335km/h. Po úplném zastavení a dopadení policií se řidič nesnažil utíkat a byl na místě zadržen. Jak zaznělo na začátku, nejvíc nás zajímá právě jeho auto. 5 litrový V8 GT Mustang má omezovač na 250km/h. Omezovač se dá klidně vypnout, ale i když by řídil model Shelby GT500 2013, dostal by se na rychlost „jen“ 304k/h. Co měl mladík pod kapotou jsme se zatím nedověděli, každopádně jeho Mustang musel být minimálně motorově hodně upraven-

Tenhle skutek byl samozřejmě hloupý a riskantní. Na druhou stranu, klobouk dolu před řidičem za jeho řidičské schopnosti, protože Mustang není zrovna perfektní auto s ideální ovladatelností. Titulní obrázek je pouze ilustrativní, skutečná fotka auta k dispozici bohužel není.

Zdroj: CarThrottle
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články