Opilý řidič se rozhodl, že odtáhne BMW svého známého. Ten měl v krvi ještě více alkoholu. Hrozí jim až 2 roky vězení

Lidé si občas chtějí pomoci za každou cenu, zvlášť když jsou přátelé. Dva muži si nevybrali ten pravý čas k tomu, aby usedli za volant a pokusili se odtáhnout jeden druhého.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

Denně se na silnicích stávají dopravní nehody. Některé jsou velice vážné a jiné se dají považovat za ukázku lidské hlouposti. Někteří jedinci totiž občas vymyslí řešení, nad kterým zůstává ostatním rozum stát. V takovém případě lze hovořit nejen o lidské hlouposti, ale také o nezodpovědnosti. Mnoho řidičů si totiž neuvědomuje, že nejsou na silnicích sami a mohou ohrozit životy ostatních lidí. Tito dva muži se pokusili vozidlem BMW odtáhnout Opel, ale jelikož byli opilí, tak jim jejich nápad nevyšel podle představ.

Na místo byla přivolána policie

Dne 20. listopadu letošního roku došlo k dopravní nehodě v Grabanówě (obec Biała Podlaska, Lublinské vojvodství). Policie přijala v sobotu okolo 15:30 oznámení o tom, že se srazilo osobní vozidlo s MHD. Strážníci se po chvilce dostavili na místo a zjistili, že auto značky Opel narazilo do boku autobusu. To bylo podle všeho předtím taženo vozem BMW. Ukázalo se, že řidiči obou osobních aut byli dobří přátelé a šofér BMW chtěl pomoci svému kamarádovi tak, že mu odtáhne auto. Pro podání pomocné ruky si ale nevybral příliš vhodný čas.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dopravní nehoda bez zranění

K nehodě došlo v momentu, kdy BMW odbočilo z vedlejší ulice, ale řidič Opelu již nestačil zatočit a tvrdě narazil do boku autobusu v protisměru. Naštěstí nebyl při nehodě nikdo zraněn, došlo pouze k poškození vozidel. Policie musela provést potřebné úkony při vyšetřování. Oběma řidičům byl proveden test na přítomnost alkoholu v krvi a výsledky byly opravdu překvapující.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Oba řidiči byli pod vlivem alkoholu

Řidič BMW (26 let) měl v krvi 1,2 promile a řidič v odtahovaném vozidle Opel (47 let) nadýchal přes 3 promile. Oběma mužům byl za jejich čin odebrán řidičský průkaz na místě a další kroky budou řešeny již soudní cestou. Každému z nich hrozí odnětí svobody až na 2 roky. Po konzumaci alkoholu neměli za volant vůbec usedat. Stačilo, aby si počkali do druhého dne, až jim z těla vyprchá alkohol. Poté mohli situaci s odtahem vozidla vyřešit mnohem snadněji a jistě i bez následků.

Jaký trest byste ukládali nezodpovědným řidičům, kteří před jízdou pijí alkohol?

Zdroj: Policja

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstarší revolver na světě je starý přes 400 let: byl trochu „zaostalý“, ale přesto velmi efektivní. Vlastnil ho důstojník za 30leté války
Události247.cz
Události247.cz
Dokonce i zboží v akcích je čím dál dražší. Slevy navíc nemohou starší lidé často vůbec využít
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou