Populární auta, jejichž koupí udělali majitelé velkou chybu

                   

Že je něco populární neznamená, že je to dobré. Tento výčet vozů to jenom dokazuje. Jde vesměs o oblíbená auta, která však nejsou tak dobrá, jak si zákazníci v době jejich koupě mysleli. Alespoň tak to tvrdí lidé z Consumer Reports, kteří se pravidelně věnují monitorování trhu s vozy a tomu, na jaké problémy si majitelé jednotlivých modelů nejvíce stěžují. Výsledkem je žebříček, který ukazuje, s jakými vozy mají jejich majitelé velký problém. A to jsou ony.

Abychom nebyli nutně jenom negativní, máme pro vás samozřejmě i možné náhrady, které jsou v daném segmentu mnohem lepší volbou a jejich cena se od původně vybraného modelu až tak neliší. Tak pojďme na to.

Nissan Sentra

Zajímavý kompaktní automobil, který majitelům podle výsledků Consumer Reports přinese spíše problémy než jakékoliv klady. Přitom alternativ, které jsou na tom lépe, je celá řada. Příkladem může být Toyota Corolla, jejíž prodeje jsou nyní na vzestupu, nebo to může být také Mazda 3, která byla zvolena ženským autem roku, což kvalitu jenom potvrzuje.

Chevrolet Equinax

Ani toto auto není podle CR nijak dobrou volbou, alespoň podle ohlasů těch, kteří si ho koupili a nyní litují. Přitom stačilo sáhnout lehce jinam. A to na mnohdy zbytečně podceňovaný model Subaru Forester, nebo na tolik populární auto, které zná v podstatě každý. Je to Honda CR-V. Současné hybridní provedení rozhodně umí nadchnout v mnoha ohledech.

Honda Odyssey

Pro mnohé zajímavá volba hlavně z důvodu, jak velkou praktičnost umí auto nabídnout. Ta ale může výrazně klesat s problémy, které postupně nastávají a které Consumer Reports postupně mapuje. Přitom stačilo vzít neméně praktickou a rozhodně spolehlivější alternativu. Za tu můžeme považovat buď model Kia Sedona, a pokud nutně nemáte velkou důvěru ke korejským automobilkám, tak pro vás máme ještě jeden návrh, kterým je Toyota Sienna.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články