Pořídil si Teslu a zamířil k pumpě. Patrně ji chtěl doplnit benzinem, vše zachytila kamera

                   

Kde jinde by se tento příběh mohl stát než ve světě, kde je možné asi opravdu vše. Nikoho nejspíš nepřekvapí, že dějištěm tohoto příběhu je Amerika. Pokud budeme konkrétní, tak podle poznávací značky se nejspíše jedná o stát Nevada.

Značka Tesla je známá po celém světě především kvůli lišícímu se postupu při výrobě vozidel. Jedná se totiž o vozidla, která jezdí, na rozdíl od těch ostatních na elektrický pohon. Zřejmě proto je automobilka Tesla tak známá a unikátní. Kromě linkové výroby si Tesla své vozy dále:

  • Testuje
  • Prodává
  • Vyvíjí prostřednictvím nových technologií
iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Z výše uvedeného je tedy patrné, že by si jen blázen mohl nevědět, čím musí svoji Teslu naplnit, když svítí kontrolka prázdné nádrže. To se však stalo před několika dny na jedné z amerických čerpacích stanic.

Anglické slovo „charge“ má více významů

Vše začíná tím, že se kšiltovkou opatřený mladík snaží natankovat. Stojí tedy se svojí Teslou u čerpacího stojanu a standardně volí na automatu druh požadovaného benzinu, kterým chce natankovat nádrž tohoto elektrického vozu.

Poté bere do ruky čerpací hadici a snaží se ji strčit do nabíjecího portu svého vozidla. Když se mu to však nedaří, začne prohledávat zadní zavazadlový prostor. Bez výsledku přechází rovněž do předního zavazadlového prostoru a následně auto obchází a marně hledá výusť nádrže na druhém boku auta.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Stojí za zmínku, že pro anglický hovořící země může být matoucí význam slova „charge“, který v překladu může znamenat nabít, ale také doplnit. Není zde tedy dostatečná slovesná rozmanitost, tak jako v českém jazyce, kde pro každý význam máme jiné slovíčko. To mohlo být možná důvodem mladíkova zaváhání.

Vše natočila kamera

Po chvilce hledání bere mladý řidič do ruky telefon a snaží se problém vyřešit pomocí internetu. Najednou naráží na informativní články, které ho zřejmě přesvědčují o tom, že Tesla na benzin opravdu nejezdí. Dále je pak vidět, že si mladík servítky opravdu nebere a nadávky lítají vzduchem.

Video se okamžitě stalo hitem internetu. To všechno díky řidiči, který tuto situaci natočil pomocí své palubové kamery, umístěné na čelním skle svého vozu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?