Elektromobil do porodnice nedojel, s telefonickou asistencí přivedl chlapce Davida na svět otec

Některé věcí člověk neovlivní, speciálně pokud se jedná o nový život. Elektromobil do porodnice nedojel, šťastný otec tak pomáhal svému synovi na svět přímo v jeho kokpitu.

i Zdroj fotografie: Ford
                   

Vybrat si elektromobil pro cestu do porodnice nemusí být úplně nejlepší nápad, zejména pokud jste jej noc předtím zapomněli připojit na nabíječku. Jet s drahou polovičkou, na níž přišla její hodinka a současně sledovat ubývající kilometry na displeji není asi nic, co by nastávající tatínek zařadil do sbírky životních výher. Ale ani tak to nemusí ta hlavní překážka. Někdy je příroda zkrátka mocnější než cokoli, co si člověk původně naplánoval. Čtěte dále, tohle tady ještě nebylo.

Příroda je mocná čarodějka

Jens a Christine Vingstedovi z dánského městečka Ringsted čekali druhého potomka, a protože jejich první ratolest Thomas přicházel na svět předlouhých 48 hodin předpokládali, že od prvních kontrakcí bude dostatek času na to, dostat se do porodnice. Nicméně stalo se to, co na přírodě milujeme možná nejvíce: nic se nedá předvídat s jistotou. První kontrakce přišly dřív, než čekali, oba tedy usedli do jejich Mustangu Mach-E a spěchali do porodnice.

iZdroj fotografie: Ford

A jakoby druhé dítě chtělo hned od samého počátku dokázat, že bude ve všem lepší, než prvorozený Thomas, Christine záhy odtekla plodová voda a druhý přírůstek dal najevo, že nehodlá čekat. A elektrický Mustang bude tedy první, co na tomto světě spatří. Jens tedy s pomocí porodní asistentky na telefonu odrodil svého druhého syna. Jak se potom vyjádřila sama Christine, „kdyby to bylo naše první dítě, byli bychom asi více vyděšení, ale tohle byl opravdu zábavný zážitek“.

Ford se připojil ke gratulantům

„Černý pasažér“ dostal jméno David a jakmile se o celé záležitosti dozvěděl Ford, nemohl pochopitelně nechat věci jen tak. Pozval oba šťastné rodiče na malou slavnost a Mustang Mach-E se pravděpodobně zapíše do historie jako první elektrický Ford, v kterém se narodilo dítě. Což není úplně špatný marketing. Kdyby místo Mustangu oba šťastní rodiče zvolili coby například nový Fiat 500e, bylo by to s místem asi trochu složitější. Nicméně Mustang je v tomto směru zcela OK.

iZdroj fotografie: Ford

„Vynakládáme opravdu velké úsilí na to, abychom dokázali odhadnout a následně otestovat každou nepředvídanou událost. Ale abych byl upřímný, porod spolujezdkyně a asistence řidiče nepatří mezi naše rutinní testy,“ řekl Jim Farley, prezident a generální ředitel Fordu. „Rádi přemýšlíme o našich zákaznících jako o součásti naší širší rodiny a v tomto případě to nemůže být pravdivější“. To nezní špatně, a jakkoli je z toho malinko cítit PR, důležité je, že vše dopadlo dobře. Gratulujeme k novému přírůstku do rodiny!

Zvládli byste porod v automobilu?

Zdroj: Ford
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články