Porsche má nového rekordmana, ale zatím ho tají

                   

Poněkud zvláštní marketingovou strategii zvolila ikonická německá automobilka Porsche. Uvidíme, zda bude tak úspěšná, jako nový vůz, který zatím firma svým fanouškům a zákazníkům představila jen napůl. Veřejnosti ještě není znám ani název, ví se jen, že jde o limuzínu, která je nástupcem sedanu Panamera. A že jde o pekelně rychlé auto, které láme rekordy. Konkrétně rychlostní rekord konkurenčního Mercedesu AMG GT 63 S, který nové Porsche překonalo o necelou vteřinu. Stalo se tak při testovací jízdě na Nordschleife německého okruhu Nürburgring. Nové Porsche ovšem absolvovalo jízdu zamaskované, aby předčasně nemohly uniknout snímky jeho karoserie.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Lars Kern za volantem

Přestože detaily o autě známé nejsou, Porsche prozradilo, kdo seděl za volantem. Rekordní jízdu má na svědomí dvaatřicetiletý německý jezdec Lars Kern, který si před třemi lety odvezl ze stejného okruhu stříbrnou medaili ze čtyřiadvacetihodinového závodu. Tehdy také seděl ve voze z dílny Porsche, jednalo se ovšem o upravený okruhový speciál, nikoli o limuzínu jako v tomto případě. Mezi další Kernovy úspěchy patří:

  • druhé místo na belgickém vytrvalostním šampionátu z roku 2018
  • vítězství v ADAC Zurich 24 hodin ve třídě SP-X z roku 2017
  • triumf v Porsche Super Sports Cup ve třídě 5C v roce 2010
iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Skrývá se pod maskováním elektromotor?

Protože je automobilka nezvykle tajemná, na internetu se o novém modelu rozvířila vášnivá diskuse. Podle některých se Porsche chystá vyslat do světa nový supervýkonný elektromobil, který by měl konkurovat populárním vozům americké Tesly. Většina internetových diskutérů však zastává názor, že Porsche jen představí modernější verzi modelu Panamera Turbo s klasickým, případně hybridním motorem. Vylepšený by měl být zejména podvozek, který nepatřil k nejpovedenějším výrobkům Porsche a systém elektronické stabilizace vozu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články