Že by se Porsche začalo opět vracet k tomu, čím je typické a co umí nejlépe? Podle všeho to tak vypadá. A hlavní roli v tom všem má hrát Spyder 918. Sportovní vůz, jehož výroba byla ukončena v roce 2015 a která neměl nástupce. Už to, že se jednalo o hybrid vyvolalo celou řadu negativní reakcí.

Nástupce měl být elektrický

Když byla ukončena výroba modelu Spyder 918, hovořilo se o tom, že jeho nástupce bude dost možná čistě elektrický. Porsche na tom skutečně pracovalo, ale jak se ukázalo, něco jiného jsou plány a něco jiného jsou realita. Aktuální situace neumožňovala rychle vytvořit čistě elektrické sportovní auto, a tak se celý projekt na nějakou dobu uložil k ledu.

Vůz možná bude. A to s motorem z F1

Mezi tím se Porsche rozhodlo, že se stane součástí závodů F1. Nikoliv se svým týmem, ale chtělo být producentem a dodavatelem motorů. Vlastně mělo jít o obnovení spolupráce z období osmdesátých a devadesátých let. Byl vytvořený tým inženýrů, kteří měli za úkol jediné – navrhnout pohonnou jednotku použitelnou v monopostech Formule 1. Bohužel ani toto nedopadlo. Vývoj motoru však přerušen nebyl.

Použití pro nový Spyder 918?
Vývoj na motoru pro Formuli 1 přerušen nebyl a stále je ve vývoji. I proto, že plány začít ho oficiálně dodávat monopostům byly spojeny s rokem 2021. A když už se udělal pořádný kus práce, byla by škoda ho definitivně zaříznout. A v tu chvíli se objevila otázka, zda by nestálo za to obnovit zašlou slávu sportovního vozu a nepoužít právě tento motor.

V době, kdy konkurence sází primárně na elektřinu by se jednalo o zajímavý směr, který by si jistě získal mnoho příznivců. Jde vlastně o odkaz ke kořenům, kdy o použití jenom elektřiny v autech nikdo nepřemýšlel ani vzdáleně. I když drobné zklamání tu nakonec přece jenom bude. Novinka by podle posledních informací měla být přece jenom opět hybridní. Ale to nemusí být na škodu.