Porsche překvapilo. V novince chce použít motor z F1

                   

Že by se Porsche začalo opět vracet k tomu, čím je typické a co umí nejlépe? Podle všeho to tak vypadá. A hlavní roli v tom všem má hrát Spyder 918. Sportovní vůz, jehož výroba byla ukončena v roce 2015 a která neměl nástupce. Už to, že se jednalo o hybrid vyvolalo celou řadu negativní reakcí.

Nástupce měl být elektrický

Když byla ukončena výroba modelu Spyder 918, hovořilo se o tom, že jeho nástupce bude dost možná čistě elektrický. Porsche na tom skutečně pracovalo, ale jak se ukázalo, něco jiného jsou plány a něco jiného jsou realita. Aktuální situace neumožňovala rychle vytvořit čistě elektrické sportovní auto, a tak se celý projekt na nějakou dobu uložil k ledu.

Vůz možná bude. A to s motorem z F1

Mezi tím se Porsche rozhodlo, že se stane součástí závodů F1. Nikoliv se svým týmem, ale chtělo být producentem a dodavatelem motorů. Vlastně mělo jít o obnovení spolupráce z období osmdesátých a devadesátých let. Byl vytvořený tým inženýrů, kteří měli za úkol jediné – navrhnout pohonnou jednotku použitelnou v monopostech Formule 1. Bohužel ani toto nedopadlo. Vývoj motoru však přerušen nebyl.

Použití pro nový Spyder 918?

Vývoj na motoru pro Formuli 1 přerušen nebyl a stále je ve vývoji. I proto, že plány začít ho oficiálně dodávat monopostům byly spojeny s rokem 2021. A když už se udělal pořádný kus práce, byla by škoda ho definitivně zaříznout. A v tu chvíli se objevila otázka, zda by nestálo za to obnovit zašlou slávu sportovního vozu a nepoužít právě tento motor.

V době, kdy konkurence sází primárně na elektřinu by se jednalo o zajímavý směr, který by si jistě získal mnoho příznivců. Jde vlastně o odkaz ke kořenům, kdy o použití jenom elektřiny v autech nikdo nepřemýšlel ani vzdáleně. I když drobné zklamání tu nakonec přece jenom bude. Novinka by podle posledních informací měla být přece jenom opět hybridní. Ale to nemusí být na škodu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články