Poškrábané disky opravíte svépomocí. Stačí broušení a nový lak

                   

Není nic horšího než poškození vašeho vozu. Hlavně, pokud jde o poškrábané disky. K tomu dojde ve většina případů jenom vaší neopatrností, když parkujete u obrubníku. Stačí být velmi blízko, stačí špatně natočit svá kola a problém je na světě. Co v takovém případě dělat? Oprava se dá vyřešit svépomocí.

Broušení je základ

Prvním naprosto nezbytným krokem v rámci opravy je určitě broušení. Zapomeňte na to ruční, jelikož bez techniky se v tomto případě neobejdete. Základem by měl být co nejjemnější brusný kotouč, nebo brusný papír. Jinak hrozí, že vše ještě zhoršíte. Také nezapomínejte na ochranu pneumatiky. Zde může postačit kvalitní lepicí páska.

Základem je jemnost a vytrvalost

Nikam nespěchejte. Pokud chcete poškrábané disky opravit tak, aby na nich nebylo absolutně nic poznat, je nutností jemnost a vytrvalost. Postupujte pomalu, na brusný papír nijak netlačte a snažte se brousit všechna místa, kde je váš disk poškrábaný. Důležité je vše obrousit skutečně do hladka.

Naneste pastu

Když je disk obroušený, je třeba nanést speciální pastu, která zajistí to, že dokáže eliminovat všechny drobné škrábance, jaké po broušení na disku zbyly. To proto, že je jednoduše zacelí a dojde také k tomu, že je celý povrch rozleštěn. V tu chvíli už váš poškrábaný disk vypadá opět téměř jako nový. Ještě však u konce nejsme, jelikož přichází poslední fáze.

Nalakujte a je hotovo

Posledním krokem je aplikace unikátního čirého, tedy bezbarvého laku. Ten zajistí, že vaše disky budou opět vypadat jako nové. A aby se lak nedostal na vaše pneu, pomůže naprosto jednoduchý trik. Použijte několik běžných hracích karet, které zastrčte mezi pneumatiku a ráfek a tím vytvořte jednoduchou clonu. Po nalakování nechte vše zaschnout a je hotovo. Váš disk bude v tu chvíli vypadat, jako by na něm nikdy žádná škrábanec nebyl. Jednoduché a efektivní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články