Pokud byste před lety investovali do takového modelu auta, dnes byste byli milionáři. Proč staré sporťáky nadále rapidně porostou?

Porsche 996 je sportovní vůz, který se začal vyrábět v roce 1997. Každý člověk, který má rád auta, si z jízdy tímto autem odnese nezapomenutelný zážitek.

i Zdroj fotografie: Porsche
                   

Toto auto si i v této době drží vizitku nadprůměrně rychlého auta. Jeho výkon je 221 kW (300 koní) a točivý moment 350 Nm. Auto váží celkově 1320 kilo. Jedná se o malé a rychlé auto, které potěší každého řidiče, který usedne za jeho volant. Zrychlení z 0 na 100 km/hod je za 4,8 sekundy. Jeho spotřeba není příliš velká, tudíž si můžete užít cestování s Porsche 911 996 bez velkého finančního zatížení. Jeho průměrná spotřeba se pohybuje okolo 13 litrů.

Design, který si nenašel příliš fanoušků

Někteří lidi toto vozidlo nemají rádi, protože se jim nelíbí jeho podivný design. Novější typy Porsche mají již hezčí vzhled, ale tento typ vyráběný od roku 1997 do roku 2005 se nelíbil mnoha fanouškům této značky. Hlavní věcí, která vadila velké části populace, byly jiné světlomety, kvůli kterým 996 vybočovala z řady. Do historie se toto vozidlo zapsalo jako první auto, které má vodou chlazený motor. Porsche 911 996 má obvyklý tvar, který je typický pro tohoto výrobce.

iZdroj fotografie: Pixabay

Neobvyklý nárůst cen

Toto auto bylo před 5 nebo 7 lety na trhu za hezké peníze. Mnoho lidí si tak mohlo pořídit Porsche a nedat za něj velký finanční obnos. Jeho přibližná cena byla okolo 300 000 Kč. Nyní cena Porsche 911 996 vzrostla na cenu okolo 550 000 Kč. Tato cena je za auto, o které se předchozí majitelé dobře starali. Jestliže byste chtěli verzi Turbo naleznete jej za částku, která se pohybuje okolo 1 380 000 Kč.

iZdroj fotografie: Porsche

Jestliže jste majitelem tohoto automobilu, máte velké štěstí. Jeho cena již pravděpodobně nebude klesat, ale spíše naopak. Nejvíce rostou na ceně vozy s manuální převodovkou. Porsche 911 996, které mají automatickou převodovku, jsou levnější. Nejlepší je investovat do této značky, která je dovážena z Japonska a Švýcarska ve velmi dobrém stavu.

Dobré jízdní vlastnosti

Člověk, který usedne za volant tohoto vozu bude velice nadšený, až jej nastartuje. Jeho zvuk je velice hlasitý a pro některé jedince dokonce návykový. Při rozjezdu si dejte pozor na spojku, která je tvrdší a jde trochu ztuha. Než si na spojku zvyknete, tak si dávejte pozor, ať vám auto zbytečně nezhasne. Zvuk tohoto auta při nižších otáčkách je vcelku vibrující a dunivý. Poté, co přidáte na plynu, má tendence se projevit hlasitěji. Jeho zátah je opravdu solidní a vtáhne vás do sedačky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Koupě tohoto vozidla

Pokud byste uvažovali o koupi, podívejte se po těch, která nemají příliš najeto. Je důležité také zvážit to, že motor v tomto modelu není příliš odolný. Mnoho z nich nedosáhne ani 100 000 km, aniž by neměly nějakou závažnější poruchu. Abyste si mohli užít nejdelší životnost, musíte každých 30 000 km kontrolovat stav motoru. Nejproblematičtější byla vozidla Porsche 911 996, která měla obsah 3,4 litru.

Zdroj: CestujKlasikou, HistoricCars, SportAuto

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vynalezl stroj času a zmizel: Někteří věří, že se Mike Marcum přesunul do 30. let
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě