Otření autoskel pěnou na holení ukončí dlouholetý problém. Už se v zimě nebudou mlžit

Použít na automobil pěnu na holení může vypadat na první pohled pošetile. Zkušený kutil ale tento postup vřele doporučuje.

i Zdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě
i Zdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě
i Zdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě
i Zdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě
Další 0 fotografie
                   

Kreativita někdy nezná hranic. Češi jsou obvykle jako kutilové velice aktivní. Zejména v dřívějších dobách nedostatku zboží na trhu uměli vyrobit v podstatě cokoli. Vlastně i nedávná covidové pandemie ukázala, že když nejsou roušky, dokáží je nadšenci rychle ušít. Snaha o zlepšováky ale přesahuje hranice států.

Zlepšováky jsou v pořádku, pokud nejsou nebezpečné

Video, které máme k dispozici, je v angličtině. Takže pro čtenáře, kteří neumí cizí jazyk, se vyplatí zapnout titulky. Jakkoli asi i z pouhého obrazu bude jasné, o co jde. Youtuber známý jako Smart Fox, řidič, vzal pěnu na holení a nastříkal ji na skla svého automobilu. Proč to udělal? Jako demonstraci toho, že zmíněná kosmetická pomůcka může fungovat jako prevence proti zamlžování oken.

iZdroj fotografie: Depositphotos

To je velmi častou a nenáviděnou komplikací při startování automobilu, zejména ráno na podzim a v zimě. Věc souvisí s vlhkostí, doporučuje se udržovat v kabině auta maximální možnou čistotu. Nenechávat ve voze nic, co by vlhkost nasávalo a zadržovalo. Počínaje ubrousky a konče třeba pohozenými zbytky jídla nebo slupkami od banánů.

Vlhkost v autě je zlo, hlavní důvod zamlžování oken

Pokud se auto zamlžuje, pak na vině může být také znečištěný kabinový filtr nebo vadné těsnění. Pro co nejrychlejší odmlžení auta se doporučuje nastartovat, zapnout cirkulaci vzduchu a aktivovat klimatizaci. I v zimě, suchý vzduchu pomůže auto zbavit zamlžení. Znovu je třeba upozornit na nutnost čistoty filtru.

Jestliže motorista ošetří skla bočních oken i čelní sklo pěnou na holení, neměla by se vlhkost zadržovat. Jak celou věc udělat, jak pěnu aplikovat? Není to nic složitého. Stačí podle instruktáže nanést utěrkou a pečlivě rozetřít. Za redakci je zde raději doporučení používat klasickou autokosmetiku, ale pokud někdo chce trik vyzkoušet, bránit mu samozřejmě nelze.

Galerie

Další 0 fotografie

Co vy, myslíte že pěna na holení funguje?

Zdroj: SmartFox,
Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články