Potápěči vytáhli ze dna moře kontejnery s unikátními auty

                   

Přeprava v kontejnerech přes moře a oceány je dnes zcela běžná. Tímto způsobem může putovat v podstatě jakékoliv zboží. A není výjimkou, že se takto posílají i auta. Nejčastěji se jedná o transport vozů z Evropy do USA, nebo naopak. Je to proto, že některé automobilky prodávají své modely jenom na určitých trzích. Třeba v Americe, nebo v Evropě. Kdo má o daný vůz zájem, musí so ho nechat poslat. A využít lodní přepravní kontejner se jeví jako nejlepší možnost.

iZDROJ FOTOGRAFIE: FB

Někdy dojde k nehodě

Nutno říci, že ne vždy je taková přeprava stoprocentně bezpečná. Mohou se objevit případy, kdy dojde k nehodě. A dané kontejnery, třeba s unikátními automobilovými skvosty, končí na dně moře. A to je i tento případ. Tým potápěčů se rozhodl vyzvednout z moře několik utopených kontejnerů a našel v nich zajímavé kousky.

iZDROJ FOTOGRAFIE: FB

Dvě povedená auta

Potápěči se rozhodli vyzvednout z moře kontejnery, které zde skončily po nehodě v roce 2018. Podle všeho se po nehodě lodi na dně moře ocitlo kolem 80 jednotlivých kontejnerů s různým zbožím. Když je potápěči vylovili a otevřeli, nestačili se divit. V některých byly jenom pneumatiky, v jiných byly různé kovové součástky a v dalších se nacházela auta. Ta byla tím nejzajímavějším nálezem. Ve dvou kontejnerech byly vozy Chevrolet Silverado.

iZDROJ FOTOGRAFIE: FB

Unikátní kousky

Nutno říci, že pád kontejneru na dno moře a také to, že byly dlouhou dobu vystaveny vodě, se na stavu těchto dvou aut výrazně podepsal. Jsou poškozené jak mechanicky, tak i od vody. Přitom v době, kdy se vozy Chevrolet Silverado do kontejnerů nakládaly, se jednalo o skutečné skvosty, které měly cenu 150 000 amerických dolarů každý. To je v přepočtu asi 3,6 milionu korun. Místo ke svému majiteli však skončili na dně moře, kde byly vystaveny kombinaci vody a soli, což je pro každé auto to nejhorší, co může být. Zda se někdo pokusí o jejich renovaci, to nevíme. Podle stavu na fotografiích to ale vypadá, že na tom jsou opravdu velmi špatně. Posuďte sami.

iZDROJ FOTOGRAFIE: FB
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?