Potřeba chalupářů a rodin: Slušné ojeté kombíky do 150 tisíc

                   

Kombíky se pro svou praktičnost těší velké popularitě. Přijdou vhod početné rodině, vášnivým chalupářům a nezklamou ani při cestě do Chorvatska na dovolenou. Jak vybrat to pravé kombi s omezeným rozpočtem? Pokud máte na ojetinu maximálně 150 tisíc korun, budou se vám dokonale hodit naše tipy.

Škoda Octavia

Čím jiným začít, než osvědčenou klasikou a jasnou stálicí. Váš rozpočet bude stačit na vůz Škoda Octavia druhé generace, která se vyráběla v letech 2004 – 2013. Nadchne především velikostí zavazadlového prostoru, který má 580 litrů, ale i dobrou kvalitou a spolehlivostí. Vzhledem k obecné popularitě tohoto vozu budete mít z čeho vybírat, jak pokud jde o modelové roky, tak i samotnou výbavu vozu. Kdo preferuje benzín, měl by sáhnout po motorech 1,4 a 1,6 MPI. Milovníky nafty nezklame jak motorizace 1,9 TDI, tak i varianta 1,6 TDI. Obě dvě zaujmou kvalitou, spolehlivostí a rozhodně také příznivou spotřebou.

Peugeot 407

I toto auto by mělo být ve vašem hledáčku, pokud máte po ruce 150 tisíc korun a potřebujete solidní ojeté kombi. Zajímat byste se měli o generaci s rokem výroby 2004 – 2011. Vůz Peugeot 407 SW si vás rozhodně získá svou praktičností, jelikož nabídne zavazadlový prostor 450 litrů. Kladem může být také výbava, kde nemusí chybět navigace, panoramatické střešní okno a řada dalších prvků. Když jde o motory, určitě nešlápnete vedle s dvoulitrovým benzinem o výkonu 136 koní, nebo s třílitrem V6 o objemu 3 litry a výkonu 201 koní. Solidní je také nafta, konkrétně motorizace 1,6 a 2,0 HDI.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Saab 9-3

U nás přece jenom nejde o příliš povedenou automobilku, a tak mnozí na portfolio této značky zapomínají. Pokud však na inzertních serverech narazíte na Saab 9-3, rozhodně mu věnujte pozornost. Druhá generace z let 2002 – 2011 je k dispozici také ve verzi kombi, což je pro vás pochopitelně velmi dobrá zpráva. S ohledem na praktičnost vás bude nejvíce zajímat zavazadlový prostor o velikosti 419 litrů. Jako řidiči i spolujezdci jistě oceníte i celkem slušnou a bohatou výbavu. Pod kapotou nezklame diesel od Fiatu s objemem 1,9 litrů, který nabídne výkon 120 – 150 koní. Slušnou volbou je také dvoulitr Saab, nabízející výkony od 150 do 230 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Volvo V70

Ti, kterým na cestách záleží také na bezpečnosti, se jistě začnou zajímat o vozy Volvo, které jsou nejenom v tomto vyhlášené. Do hledáčku by se vám s vaším rozpočtem a potřebou kombíka měl dostat model Volvo V70, konkrétně druhá generace. Ta opouštěla výrobní závody v letech 2000 – 2007. Ne každého ohromí design, ale na ten zapomenete, když se začne hovořit o praktičnosti. Jak pokud jde o místa pro cestující, tak i pokud jde o zavazadlový prostor, který má velikost 485 litrů. Když k tomu přidáme i celkově kvalitní provedení, je to auto, které nezklame. Zvláště když se pod kapotou objeví naftový motor o objemu 2,4 litrů, nabízející výkony 130 – 185 litrů. Kdo zatouží po benzinové motorizaci, může sáhnout po přirozeně nasávaném motoru 2,4 litru s výkony 140 – 170 koní, nebo po přeplňovaných variantách, jako je i 2,5 Turbo s výkonem až 300 koní. Tento kombík prostě jede.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články