Poučné video, které znovu dokazuje, že byste neměli doufat v štěstí a pokusit se proklouznout na oranžovou semaforu

                   

Řada lidí pravidla silničního provozu nerespektuje. Je to často nezastavení na stopce, je to předjíždění na plné, a pro mnohé je zcela běžné i to, že jedou na červenou. Řada lidí si při tom ale neuvědomuje, že tak neohrožují jenom sebe, ale ohrožují i ostatní účastníky silničního provozu. Na jeden takový případ se podíváme, kdy byl ohrožen i řidič, který byl od křižovatky vzdálen minimálně sto metrů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jízda na červenou a náraz do kamionu

Nejenom, že jízdou na červenou ohrožujeme sebe a toho, kdo je aktuálně v křižovatce a jede na zelenou. Ohrozit můžeme i účastníka silničního provozu, který je od křižovatky ještě daleko. Toto video z palubní kamery to jasně dokládá. Zachycuje kamion, který projíždí na zelenou, když do jeho návěsu narazí řidič, který nerespektoval barvu na semaforu a jel na červenou. Zdá se, že v tu chvíli to nejvíce odnáší silniční pirát. Ale to se brzy změní.

Kamion pokračuje v jízdě a návěs jde do smyku

Chvíli po nárazu následuje něco, co jasně ukazuje na fakt, že silniční pirát může ohrozit i toho, kdo je od křižovatky v bezpečné vzdálenosti. Rozjetý kamion totiž nelze zastavit na místě. Navíc náraz do návěsu způsobil, že ten jde do smyku. Nekontrolovatelný kolos se řítí silnicí, skrz celou její šířku. Je jasné, že pro řidiče s palubní kamerou nastávají velmi krušné chvíle. Něco takového se může stát v podstatě každému.

Řidič je v pořádku

Řidič vozu, kterého smetl návěs kamionu, který byl vychýlen silničním pirátem, naštěstí byl v pořádku. Tedy pokud jde o vážná zranění. Nějaké lehčí si přivodil, nehledě na to, že má zničené auto. Přitom je v celém střetu, stejně jako kamion, zcela nevinně. A navíc jde o ukázněného řidiče, což dokládá i začátek videa, kdy vzorně zastaví na stopce a dá přednost ostatním na silnici. V tu chvíli ale nečeká, co se mu za pár okamžiků stane.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?