Používáte Android Auto? Přichází velké změny, ze kterých budete mile překvapeni

Android Auto se neustále vyvíjí a nyní přišla opravdu velká změna. Řidiči, kteří jej mají ve svých automobilech, budou opravdu překvapeni.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vývojáři zatím mohli pro platformu Android Auto vydávat aplikace pouze v kategoriích komunikace a multimédia. Nově se k tomu přidají ještě nástroje v kategoriích navigace, parkování a nabíjení.

Co je nového v Android Auto

Systém Android Auto měl dlouho velmi omezenou nabídku. Google kvůli bezpečnosti přísně vymezoval, které aplikace lze v automobilu používat. Firma nyní spouští nový program pro vývojáře, jenž umožní výrazně rozšířit Android Auto o nové kategorie.

iZdroj fotografie: Android Developers Blog

Od letošního března mohli uživatelé v rámci beta programu otestovat nové aplikace. Nyní Google povolil vývojářům začít je vydávat pro Android Auto veřejně. Jaké aplikace jsou nově dostupné?

iZdroj fotografie: Android Developers Blog

V rámci první vlny spolupráce již vznikly nové, kompatibilní verze aplikací použitelných na dané platformě. Jedny z prvních byly navigace 2Gis, AmiGo, Flitsmeister, Sygic a T-Map, aplikace pro nabíjení elektromobilů Chargepoint, PlugShare nebo plánování dálkových tras s elektromobilem A Better Router Planner.

Co je teda lepší – Apple CarPlay nebo Android Auto?

Apple CarPlay nabízí velice jednoduché uživatelské prostředí po vzoru iOS tak, jak ho známe. Po připojení iPhonu k automobilu se na obrazovce objeví logo CarPlay a tím se celý systém zapne. Na hlavní obrazovce se poté zobrazí základní možnost jako Telefon, Hudba, Mapy, Zprávy a Podcasty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ikonky jsou taktéž identické se systémem iOS a navíc zaúkolovat můžeme i samotnou Siri zmáčknutím hardwarového tlačítka na volantu, nebo ji vyvolat prostřednictvím jednotlivých aplikací. CarPlay podporuje i integraci aplikací třetích stran a k dispozici tak nabídne Spotify nebo několik druhů aplikací, které si můžeme sami přidat.

Jak je na tom Android Auto?

Druhým systémem je Android Auto, které jde ve šlépějích Googlu, jehož cílem je zabezpečit kompatibilitu s co největším množstvím automobilů, a to včetně těch značky Škoda. Proto je možné, že Android Auto spatříme v našich autech mnohem dříve než CarPlay. Svou roli zde bude hrát také cena. Pravděpodobně si jednoho dne budete moci při koupi nového auta i vybrat, jakého pomocníka do něj chcete.

iZdroj fotografie: Android Developers Blog

Další výhodou Androidu, respektive Android Auto, je Google Now. Podporuje totiž český a slovenský jazyk a je schopna na našem území udělat daleko více než Siri, která je mnohem omezenější. Google Now vám dokáže bez otevření jakékoliv aplikace zobrazit informace o počasí, dopravě, odhadovaném příjezdu do cíle a mnoho dalšího. Na celý test těchto dvou systému se můžete podívat níže.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články