Povedené SsangYong Tivoli chce zaujmout poměrem ceny a kvality

                   

Když se řekne korejská automobilka, vybaví se každému Hyundai a Kia. V budoucnu to bude jistě i SsangYong, jelikož ten přichází se zajímavou novinkou, kterou díky ceně dost možná rozvíří tuzemskou nabídku populárních SUV. Cíl automobilky je jasný. Nabídnout co nejvíce za co nejméně. Modelu SsangYong Tivoli se to vskutku daří.

Dvě motorizace, dvě převodovky i pohon 4 kol

SsangYong Tivoli sice nemá nijak bohatou nabídku motorizací jako konkurence, ale z objektivního hlediska to stačí. První variantou je benzinový 1,5 GDi-Turbo s výkonem 163 koní. Kdo dá přednost naftě, může zvolit motor e-XDi 160 s výkonem 136 koní. Zájemce mají možnost u obou motorizací využít buď manuál nebo automat, stejně jako pohon jedné nápravy, nebo 4 kol. Na druhou stranu nepočítejte s tím, že vůz bude nějak výrazně excelovat v terénu. Na to však není stavěna většina SUV na trhu.

Láká na výbavu

Hlavním lákadlem vozu SsangYong Tivoli má být rozhodně výbava. Nebude chybět digitální přístrojovka, LED světlomety, systém rozpoznávání dopravních značek, nebo asistent rozjezdu do kopce. Dále jistě zaujme také autonomní nouzové brzdění, varování před čelním nárazem, nebo stabilizační systém s aktivní ochranou proti převrácení. Opomenout nelze systém varování při opuštění jízdního pruhu, nebo systém rozpoznávání dopravních značek. Z výbavy je toho celkem dost a řada věcí je známá spíše z vyšších tříd.

To vše za dobrou cenu, s dlouhou zárukou

Cena vozu SsangYong Tivoli startuje na částce 369 900 Kč, což je velmi příznivá zpráva. Za tuto částku lze získat nejenom poměrně ucházející auto s dobrou výbavou, ale i záruku v délce celých 5 let. Ta je omezena maximálním nájezdem ve výši 100 000 km. Na druhou stranu ujet 20 tisíc ročně je pro řadu běžných lidí nedosažitelná meta. A právě těm by zajímavý Korejec SsangYong Tivoli mohl pro své klady vyhovovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články