Pozor, dálniční psychopat! Důkaz na videu zachycuje šílence, které záměrně provokuje a vybržďuje

Dobrý řidič se vyznačuje několika typickými vlažnostmi. Je to zodpovědnost, snaha o bezpečnou jízdu, ohleduplnost k sobě i ostatním.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Bandyta z kamerką
                   

Těch, kteří sedají do auta a za volantem se chovají přesně opačně, je ale stále velký počet. Úplně nejhorší je kategorie řidičů, kteří jezdí nebezpečně, ovšem ne z neznalosti nebo omezené techniky řízení. Záměrně, se snahou provokovat a dráždit ostatní řidiče. 

Podjíždění, jízda odstavným pruhem, vybržďování

Nejsme fundovaní odborníci z oboru psychiatrie, aby bylo jasno, takže označení psychopat berte z naší strany jako nadsázku. Ovšem stačí se podívat na video a je jasné, že normální tenhle člověk skutečně není. Řidič Fordu Focus jezdí po dálnici a záměrně omezuje ostatní řidiče. Bezohledně, i za cenu risku vůči sobě sama. Copak je stoprocentní, že vybržděný kamion zvládne zastavit bez kolize?

Ford Focus ST je výtečné auto, bez ohledu na generaci. Silný benzínový motor, pohon předních kol, citlivé řízení. Je smutné, když za volantem sedí hlupák, který bliká, jezdí brzda-plyn, vrhá se před ostatní a vybržďuje. Mezi další přestupky lze snadno zahrnout nedodržení bezpečné vzdálenosti. Jen zázrakem nikdo nepřišel k úhoně, podle všeho by měly být video materiály už předány polici k šetření a dopadení nebezpečného recidivisty.

Jakou máte vy nejšílenější zkušenost ze silnic?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články