Pozor na nákup ojetin. Toto jsou nejznámější fígle prodejců

                   

Koupit ojeté auto není jednoduché. Trh je doslova džunglí a neznalý se může snadno nechat napálit. Zmapovali jsme hlavní fígle prodejců. A je jich více než dost. Podívejte se, čím vším se vás budou snažit napálit. Jak v samotném inzerátu, tak v prodeji.

Garážované auto

V minulosti možná. Ale nyní, vzhledem k počtu vozů a nedostatku garáží je spíše výjimkou to, že se auto nacházelo v garáži. Stačí se projít po městě a vidíte sami, že většina aut stojí na venkovních parkovištích. Tak tomu bude patrně i u toho vašeho.

Po důchodci

Známá finta, která má navodit dojem, že je auto v dokonalém technickém stavu. Tento trik odkazuje na minulost, kdy se starší lidé o svá auta náležitě staraly. A ta se jim za to odvděčila skvělým technickým stavem a životností.

Malý nájezd

Ne vždy je dobré věřit tomu, co je na tachometru. Jejich stáčení je u nás na denním pořádku. Mimo jiné i díky nedokonalé legislativě. Buďte na pozoru, pokud je výsledný roční kilometrový nájezd lehce podezřelý tím, že je minimální.

Nehavarované

I toto na vás mohou prodejci často zkoušet. Pokud šlo o nějaký ťukanec na parkovišti, ještě jejich lež pochopíte. Jsou ale četné situace, kdy bylo auto účastníkem poměrně velké nehody, a přesto o něm prodejce mluví jako o voze, který nehodu nikdy neměl.

První majitel

Opět jedna klasika, kterou jistě známe. Tato častá lež má navodit dojem toho, že prodávající byl jediným majitelem vozu, a tak přesně ví, jakou má servisní historii, v jaké je kvalitě a také neustále mluví o tom, jak se o auto skvěle staral.

Jezdila jenom manželka

I s tímto se často setkáte. Ženy jsou obecně považovány za klidnější a ohleduplnější řidičky. I proto je tento fakt používán při prodeji. Kupující rádi uslyší, že s jejich vozem nejezdil žádný „závodník“, ale žena, která jezdila klidně a obezřetně.

Nízká spotřeba

I tady raději buďte na pozoru. Mnohdy mohou být zmíněná čísla až nereálná. Možná jich bylo dosaženo jednou, při jízdě z kopce. Ale kupující na ně celkem dost slyší.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články