Praktické doplňky pro váš vůz. Nášlapy i gumové rohože stojí za zvážení

                   

Určitě se o svého plechového miláčka dobře staráte, a to do značné míry souvisí také s tím, abychom si do vozu nenosili zbytečně špínu. K tomu vám mohou pomoci některé praktické prvky, díky kterým bude údržba automobilu mnohem jednodušší. Oceníte je zejména v zimních měsících, ale také deštivé dny a všudypřítomné bláto dokáže potrápit. Zejména tehdy, pokud máte vůz typu SUV nebo Pick up a občas vyrazíte i lehce mimo zpevněné silnice.

Stupačky jako praktický i designový prvek

Řada vozidel typu SUV nebo Pick up je vybavena stupačkami. V některých případech však není tento prvek součástí konkrétní výbavy. V tom případě stojí za to zvážit jeho instalaci dodatečně. Nejenže je to praktické řešení z hlediska udržení čistoty ve voze a ochraně prahu, ale nové nášlapy také dodávají vozidlu velmi zajímavý vzhled. Konstrukce stupaček určených pro automobilový průmysl se vyznačuje: 

  • Použitím ABS hliníku
  • Přesnou a snadnou instalací

Právě použité materiály zaručují vysokou životnost tohoto doplňku. Kromě toho se velice jednoduše a snadno instaluje, takže to bez problému zvládnete do hodiny. Samozřejmostí každých takových instalačních setů jsou potřebné úchyty a montážní šrouby spolu s podrobným návodem, který vás instalací provede. Po instalaci těchto nášlapů se vám bude snadnější nastupovat a vystupovat z vozu a nebudete si tolik znečišťovat interiér při nastupování.

S čistotou pomohou také gumové rohože

S udržením čistoty v interiéru vozu vám může pomoci také využití gumových rohoží. Tady se už nejedná o nic tak zvláštního, ale řidiči na ně někdy zapomínají, přitom se vyplatí je ve voze mít. Gumové rohože totiž zabrání tomu, abyste si přímo špinili podlahu v autě. Čalounění a povrch koberce tak zůstane chráněn a jakékoliv čištění vozu bude mnohem snazší. Není tedy důvod si přidělávat práci absencí tohoto veskrze praktického prvku.

Zdroj obrázku: Milos Jaksic / Shutterstock.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články