Éra kempování a karavanů se vrací. Těžko říct, v jaké kondici bude v následujících letech letecká doprava, potažmo jakákoli forma hromadného cestování. Ve vlastním autě jste totiž mnohem bezpečnější, pokud jde o možnost nakazit se nějakou infekční nemocí. Navíc máte svobodu, kterou vám vlaky či autobusy nabídnout nemohou. A protože karavany nepatří mezi nejlevnější auta, bude přibývat domácích kutilů, kteří si přizpůsobí adekvátně velké kombíky. Třeba právě Dacii Duster, která se navíc jako nejdostupnější SUV na trhu může pochlubit velmi příznivou cenou.

ZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Zlaté české ručičky

Česká společnost Egoe Nest nyní nabízí velmi zajímavou přestavbu nazvanou Nestbox Tramp, kterou lze využít pro více vozů. Původně byla určena pro Jeep Wrangler, ale do zmíněné Dacie pasuje také. Nestbox Tramp navíc obsahuje prakticky všechno, co pro aktivní a dobrodružnou dovolenou potřebujete. Namátkou například:

  • Obstojně vybavenou kuchyni: plynový vařič s plotýnkami, úložný prostor na potraviny s termotaškou, která nahrazuje lednici, krájecí deska s noži a příborník
  • Patnáctilitrový tlakový vak na vodu, který nepotřebuje elektřinu
  • Velkou postel s matrací a pevným roštem o rozměrech 195×95 cm
ZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Levněji už to nejde
Hlavním lákadlem takového řešení je pochopitelně cena. Pokud se vydáváte na dobrodružné cesty, na nichž může váš vůz i další vybavení snadno přijít k úhoně, pravděpodobně zvolíte co nejekonomičtější variantu vybavení. Taky, aby vše odpovídalo vašim nárokům, a aby vás zároveň zbytečně netrápilo, když výbava přijde k úhoně, což se občas stane. Nestbox Tramp tenhle přístup zastává také, kompletní řešení výrobce prodává už za 55 tisíc korun. Ojeté Dustery s pohonem na všechna čtyři kola lze zakoupit zhruba za 150 000 Kč, v závislosti na stavu auta. Za zhruba dvě stě tisíc tak můžete mít skvěle vybavené expediční vozidlo do nepohody.