Převrácený kamion převážel tisíc prasat. Řidič způsobil tragickou nehodu a došlo k obrovským ztrátám

Nešťastná dopravní nehoda se stala u polské vesnice Słowenkowo. V jednom okamžiku zde sjel kamion ze silnice a převrátil se na bok. Zaznamenaly se obrovské ztráty.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kamion převážel skoro tisícovku zvířat, většina z nich bohužel při nehodě uhynula. Nehoda se stala na začátku týdne, kdy se pohotovostní službě ozval řidič, který popsal nehodu kamionu, který se převrátil na bok a zůstala v něm uvězněna selata. V jednom okamžiku sjel kamion z neznámých důvodů ze silnice a převrátil se. Podle hasičů je na vině řidič, který nebyl opatrný.

Řidič kamionu ztratil nad vozidlem kontrolu

Řízení podle hasičů nevěnoval dostatečnou pozornost, ztratil kontrolu nad vozidle a následně skončil i s přívěsem v příkopu u silnici. Na místo dorazili profesionální strážníci, stejně jako jednotky dobrovolných hasičů z nejbližších měst a také místní policie. Převrácený kamion převážel téměř 1 000 mladých selat. Podle zdrojů byla některá zvířata úspěšně evakuována za pomoci hasičů do náhradního vozidla, které rychle poslal majitel dopravní společnosti. Řidič kamionu se z kabiny dostal sám bez pomoci a žádná zranění neutrpěl.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ilustrační fotografie

Navzdory velkému úsilí všech, kteří se na záchranné akci podíleli, se nepodařilo zachránit 156 selat. Silnice č. 162 musela být na delší dobu uzavřena, aby se dala selata odchytit a odvézt na místo určení. Odhadované ztráty jsou vysoké, odborníci spočítali cenu na tři miliony korun (za selata i škodu na majetku). Není to ale jediná nehoda, která se v Polsku stala. Na konci března v nočních hodinách narazilo nákladní auto do zdi obytné budovy. Tato nehoda se dostala do všech nočních zpráv. I tady řidič ztratil kontrolu nad vozidlem, sjel ze silnice v zatáčce a plnou rychlostí narazil do zdi domu.

Nehody kamionů nejsou ničím výjimečným

I v České republice se stávají podobné nehody. Většinou řidiče přepadne krátký mikrospánek, nedá chvilku pozor, sjede z krajnice, a neštěstí je na světě. V lepším případě neskončí na boku, v tom horším má problém dostat se z kabiny, a pokud převáží zvířata, mohou se rozeběhnout například po dálnici a způsobit další dopravní nehody. Převrácený kamion skončil na boku například v roce 2019 na Benešovsku, kde převážel necelých dvěstě kusů prasat.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ilustrační fotografie

Pokud se taková nehoda stane na dálnici, většinou se stane neprůjezdnou, protože převrácené vleky a přívěsy je často nutné zvednout jeřábem. Řidiči kamionů totiž velmi často nedodržují předepsané pauzy, aby si odpočinuli před pokračováním v jízdě. Chtějí být co nejdříve na místě určení, ale během cesty mohou na krátkou chvíli zavřít oči a nehoda je na spadnutí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: pozemní sebevražedný dron sestavený v zákopu je odvážnou improvizací, 12 kg TNT dokáže skupinu nepřátel doslova „roztrhat“
Události247.cz
Události247.cz
Putinova dcera promluvila o tom, co si myslí o Rusech a Ukrajině
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo vynalezl úplně první tank a jak změnil 1. světovou válku: Trvalo rok, než se ho vojáci naučili používat
adbz.cz
adbz.cz
Trapézový plech jako střešní krytina vyniká odolností a pevností