Příčiny tuhého volantu auta by neměly být ignorovány, ale obratem opraveny

                   

Nedostatečná údržba, opožděný servis a opotřebení vozidla v průběhu času, to jsou nejčastější důvody tuhého nebo namáhavého řízení. Jakmile je volant “těžký”, začne vykazovat počáteční příznaky. Řidič by měl tyto symptomy pečlivě sledovat, aby problém vyřešil, než se při nutnosti rychlého manévru dostane na silnici do potíží. Jaké jsou nejčastější příčiny, které způsobují, že volant je tuhý nebo se s ním těžce manipuluje.

Nízký stav kapaliny posilovače řízení

Pokud ve vašem voze chybí dostatek kapaliny pro řízení, je pravděpodobné, že způsobí ztuhlost kola. Může to být také únik kapaliny z tlakové hadice. Když k tomu dojde, je ideální čas na doplnění, kromě případného odstranění úniku. Těžký volant tak může být způsoben kapalinou do řízení s nízkým výkonem.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Prasklý drážkovaný pás

Dalším možným důvodem tohoto napětí v autě při zatáčení může být trhlina v drážkování. Pás může být prasklý, což způsobuje tuhost ve volantu. K prasknutí tohoto pásu dochází z důvodu únavy materiálu. Protože se drážkovaný pás rychle opotřebovává, musíte jej často vyměňovat.

Vadné čerpadlo posilovače řízení

Jak víme, že čerpadlo řízení vytváří tlak potřebný k otáčení volantu. Nyní předpokládejme, že došlo k problému s čerpadlem řízení, takže vaše vozidlo automaticky nebude správně fungovat. Jakmile cítíte, že volant je tuhý, nechte čerpadlo zkontrolovat odborníkem.

Vada v hřebenu řízení

Proč je řízení mého vozu tuhé? Možná se vyskytla chyba v hřebenu řízení. Extrémní působení silničních nečistot a vysokých teplot může poškodit hřeben řízení vozidla. Vadná vnitřní pouzdra mohou vést k netěsnosti pružiny. Netěsností se poté dovnitře dostává prach a nečistoty, které nakonec poškodí hřeben řízení vašeho vozidla. To by tedy mohl být jeden z důvodů, proč je váš volant náhle “těžký”.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Stará kapalina posilovače řízení

Postupem času může kapalina řízení zhoustnout, stejně jako kterákoli jiná kapalina v autě. Nejlepší je vyměnit tuto kapalinu včas, abyste zajistili, že volant neztuhne ani nebude těžký. Zjistěte si, jaký je vhodný interval výměnu kapaliny posilovače řízení pro vaši značku a model vozidla. Tuhý volant je výsledkem extrémně husté kapaliny posilovače řízení, která není schopna správně lubrikovat systém. Proto je včasná výměna řešením, které zajistí hladké řízení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?