Připravte auto na zimu. Uvidíte, že se to vyplatí

Chladné počasí značí, že je třeba na zimu nachystat nejen váš šatník, ale také vaše auto a garáž. Zanedbání této přípravy se vám totiž může snadno vymstít.

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Čekají vás nepříjemné problémy s nastartováním nebo můžete dostat pokutu za neobuté zimní pneumatiky. Jak se na zimu připravit a co se vám bude hodit?

Začnete v garáži

Garáž má oproti venkovnímu parkování nespočet výhod. Chrání vaše auto před chladem a sněhem a také v ní můžete skladovat nářadí, které se vám bude hodit při údržbě vozu po celý rok. Samozřejmostí by tak mělo být mít v garáží aku vrtačku, aku šroubováky a další nezbytnosti, které vám usnadní péči o váš vůz. Garáž před zimou dejte do pucu a ujistěte se, že vrata dobře těsní, aby zbytečně neunikalo teplo a neochlazovaly se i vnitřní prostory domu.

Zkontrolujte stav vašeho vozu

Nejdůležitější je nazutí zimních pneumatik. Mezi 1. listopadem a 31. březnem je povinné mít tyto pneumatiky nazuté vždy, když je na silnici souvislá vrstva sněhu či námraza. Myslete také na umytí a konzervaci karosérie. Pečlivě ji opláchněte autošampónem a použijte vhodné prostředky, které ji ochrání před chladem, sněhem i mrazem. Zaměřte se také na stěrače. Pokud už nejsou v nejlepší kondici, je rozhodně na místě jejich výměna. Stěrače jsou v zimě potřeba daleko více než v létě. Pořídit si můžete i zimní clony do masky, které vám jízdu ještě více zpříjemní.

Pečlivě ověřte stav akumulátoru. Na jeho kondici do značné míry závisí, jestli motor v mrazech nastartuje a vy budete mít klid, že ráno všude dorazíte včas. Nechte ho proto zkontrolovat a případně zvažte i jeho výměnu. V neposlední řadě zkontrolujte všechny provozní kapaliny a promažte zámky, aby vás nepřekvapily zamrzlé, zrovna když se to bude hodit nejméně. Vaše auto takto bude připravené na zimní měsíce a vy se můžete spolehnout, že bude dobře a bez potíží sloužit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?