Připravte své sklady na moderní elektrické vysokozdvižné vozíky. Proč masivně nahrazují svou starou konkurenci?

Oblast výrobních firem, skladů i logistiky zažívá neustálou modernizaci, která vede k rychlejší, snazší a výdělečnější práci.

i Zdroj fotografie: STILL
                   

Stejný fenomén se přirozeně týká i přepravy těžkých materiálů a zboží, přičemž novodobé vozíky vypadají oproti svým starším sourozencům jako námět ze science fiction. V čem jsou tolik jiné a proč vzaly trh útokem?

Zaměřeno na každou maličkost

Velmi důležitým faktorem vedení ziskové firmy je neustálé sledování trendů a přizpůsobování svých pracovišť na jejich základě. Jedině tímto způsobem si zajistíte dlouhodobou konkurenceschopnost a budete schopni prosperovat. To platí jak pro výrobní postupy, stroje, nástroje, tak přirozeně i pro vzv. Tyto šikovné vozíky se totiž starají o rychlou, snadnou a bezpečnou logistiku v rámci vašeho podnikání.

V těchto oblastech přináší elektrický vozík rovnou několik podstatných benefitů. Nejdůležitějším z nich je stejný výkon jako jeho benzínové protějšky, avšak za podstatně menší náklady na provoz. K tomu připočtěte naprosto tichý a čistý chod bez vypouštění emisí. Díky tomu nejen ušetříte za práci, nýbrž i za potřebu pravidelného úklidu a údržby samotného stroje. Volit lze buď z konvenční olověné baterie, či moderní lithium-iontové technologie. Nemusíte se bát, jelikož oba typy vám dopřejí mnoho hodin bezproblémové práce.

Maximální bezpečnost díky chytrému systému

Novodobý vysokozdvižný vozík se dočkal i pořádné dávky inteligence. Pomocné systémy vám například propočítají, do jaké výšky může být zvednuto dané břemeno, aby nedošlo k nehodě. Bezpečnost je dále podpořena regulací rychlosti v zatáčkách a dalšími detaily. Chcete-li zajistit své zaměstnance a ukázat se před kontrolou BOZP v dobrém světle, jsou zmíněné funkce jasnou volbou.

iZdroj fotografie: STILL

Když se mluví o vzv, určitě vás napadne nejznámější dodavatel STILL. Ten je zodpovědný za vybavení snad každé firmy v České republice. Pozadu nezůstává ani tentokrát, a tak lze na jeho stránkách prohlédnout a objednat mnoho druhů přepravních strojů. Od těch kompaktních a nenáročných až po pořádné siláky, rozhodně je z čeho vybírat.

Velký výběr pro všechny účely

Zde je potřeba si ujasnit, jaká břemena, jak často a do jakých výšek potřebujete zvedat. Nemá smysl si kupovat největší a nejsilnější zařízení, když budete chtít převážet třeba jen dvě stě kilogramů. Pro lehké náklady zdvihané maximálně do výšky 1867 mm se vám bude hodit typ s označením ECV 10(i) C. Ten je nejkompaktnějším typem ve výběru společnosti STILL. Propletete se s ním i v těch nejužších prostorech a nabijete jej v jakékoliv běžné zásuvce.

Naopak pro opravdu těžké náklady a vysoké zdvihy je tu typ RX 60 6,0-8,0 t. Seznamte se se slonem, který vám zvedne klidně osm tun nákladu. S jeho rychlostí dvaceti kilometrů za hodinu přepraví veškeré materiály dříve než byste řekli švec. Hodí se převážně při nakládání či vykládání kamionů, ale neztratí se ani při jiných účelech.

Nejlepším řešením je se podívat na stránky známého prodejce still.cz a pořádně si prohlédnout jednotlivé varianty. Jedině tímto způsobem dokážete zvolit nejvýhodnější a nejadekvátnější nákup přesně pro vaše účely. Samozřejmě není problémem se v případě dotazů zeptat odborné obsluhy obchodu. Přece jen si kupujete stroj, který vám bude sloužit léta a bude na něm záviset nezanedbatelná část vašeho podnikání. Proto se hodí svou volbu pořádně promyslet a nepodcenit žádný detail. Dle vašeho rozpočtu můžete koupit nové, či použité zařízení, stejně jako si jej pouze pronajmout na určitou dobu. Záleží pouze na vás, jak moc chcete do této oblasti investovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„F-16 je zranitelným cílem pro ruský systém S-300 i letouny Su-35 a MiG-31,“ myslí si americký bojový veterán Davis
Události247.cz
Události247.cz
Dovolená v Chorvatsku se může výrazně prodražit. Při výběru peněz z bankomatu je důležité dbát na konverzi
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Je libo optickou iluzi k prověření vaší pozornosti? Pokud dovedete na fotce najít skrytého ptáka za 7 sekund, jste fakt dobří
adbz.cz
adbz.cz
Nebaví vás neustálá dřina v kuchyni? Přichází čas na pořádné vychytávky