Proč je praktické vozit v autě obal od brambůrek? Levný a vychytaný „zlepšovák“ všichni vychvalují do nebes

Praktické a uzavíratelné balení bramborových chipsů je dobré nejen při samotné konzumaci, ale najde uplatnění třeba i v autě. Ukážeme co a jak s typickou červenou plechovkou.

i Zdroj fotografie: Michal Sztolár
                   

A ne, nemáme opravdu na mysli pytlík od Bohemia Chips. Nic proti Bohemia Chips, ale s obalem od chipsů toho už opravdu moc nesvedeme. Tak maximálně vyhodit. Máme na mysli pevné obaly třeba od Pringles, typické červené nebo žluté „plechovky“ s pevným víčkem. Kdo by je neznal. Popravdě, kdykoli je dávám do recyklovaného odpadu tak je mi líto, že tak chytře vymyšlený obal s tak chytře vymyšleným víčkem se nedá použít znovu, třeba na něco užitečného. Dá, a tady je návod, jak na to.

Chipsy nejsou pro výživu (nejen v autě) opravdu ideální

Úvodem je ale dobré poznamenat jednu věc. Jakkoli jsou Pringles a jim podobné chipsy opravdu chutné a často až „návykové“, není to popravdě úplně nejlepší věc na cestování autem. Když pominu mastnotu, která ve finále ulpí všude a nejvíc tam, kde jí vůbec nechcete, tak složení lupínků není opravdu nic, co by vám při jízdě jakkoli pomohlo. Velké množství tuků a soli, minimálně bílkovin a žádné vitamíny ani jinak prospěšné prvky nejsou nic z toho, co potřebujete za volantem.

iZdroj fotografie: Michal Sztolár

To už raději vyzkoušejte nám prověřenou a otestovanou „rychlovku“ proti únavě, psali jsme o ní tady. Pokud vás přesto přepadne chuť na smažené a brambůrky k tomu, pak po vyprázdnění typické podlouhlé plechovky jí určitě nevyhazujte. Jak ukazujeme na našich fotografiích, dá se v interiéru využít jako praktický odpadkový košík na všechny papírky, obaly od bonbonu, lístky z automatů na vjezd, okusky od jablek, slupky od banánů, klacíky od nanuků, zkrátka všechno, co dáváme běžně do pytlíků a pak vyhazujeme.

Praktická na funkci i umístění

Podlouhlá uzavíratelná plechovka je za tím účelem výrazně lepší. Můžete jí klidně nechat (pochopitelně zavřenou) na sedačce a až se vyplní, tak jí i s obsahem vyhodit do popelnice. V autě budete mít stále uklizeno a všechno drobné „smetí“ bude pod víčkem. Navíc je průměr plechovky shodný s klasickými nápojovými plechovkami, můžete jí tedy vozit v držácích na nápoje, případně jí mít ve dveřích na místě určeném pro láhve, nebo v držáku nápojů na okna, zkrátka kdekoli tam, kde jí budete mít po ruce. Praktičnost větší, než tušíte – dejte obalu od chipsů šanci!

Jak uklízíte v autě vy?

Zdroj: ADAC
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kolik platí česká armáda za provoz stíhaček a vrtulníků? Zbytečně moc, ukazuje analýza. A to chce ještě více drahých strojů z USA
Události247.cz
Události247.cz
Co se děje se zajatými ukrajinskými dětmi? Čečenci je odvážejí na utajovaná místa
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč někdy ve dne můžeme vidět měsíc a jindy ne: Záhadný jev má několik podmínek
adbz.cz
adbz.cz
Kouzelná proměna minibusu v obytné auto v pouhých 4 minutách. Mladá dívka ji zvládla skoro sama