Proč je praktické vozit v autě obal od brambůrek? Levný a vychytaný „zlepšovák“ všichni vychvalují do nebes

Praktické a uzavíratelné balení bramborových chipsů je dobré nejen při samotné konzumaci, ale najde uplatnění třeba i v autě. Ukážeme co a jak s typickou červenou plechovkou.

i Zdroj fotografie: Michal Sztolár
                   

A ne, nemáme opravdu na mysli pytlík od Bohemia Chips. Nic proti Bohemia Chips, ale s obalem od chipsů toho už opravdu moc nesvedeme. Tak maximálně vyhodit. Máme na mysli pevné obaly třeba od Pringles, typické červené nebo žluté „plechovky“ s pevným víčkem. Kdo by je neznal. Popravdě, kdykoli je dávám do recyklovaného odpadu tak je mi líto, že tak chytře vymyšlený obal s tak chytře vymyšleným víčkem se nedá použít znovu, třeba na něco užitečného. Dá, a tady je návod, jak na to.

Chipsy nejsou pro výživu (nejen v autě) opravdu ideální

Úvodem je ale dobré poznamenat jednu věc. Jakkoli jsou Pringles a jim podobné chipsy opravdu chutné a často až „návykové“, není to popravdě úplně nejlepší věc na cestování autem. Když pominu mastnotu, která ve finále ulpí všude a nejvíc tam, kde jí vůbec nechcete, tak složení lupínků není opravdu nic, co by vám při jízdě jakkoli pomohlo. Velké množství tuků a soli, minimálně bílkovin a žádné vitamíny ani jinak prospěšné prvky nejsou nic z toho, co potřebujete za volantem.

iZdroj fotografie: Michal Sztolár

To už raději vyzkoušejte nám prověřenou a otestovanou „rychlovku“ proti únavě, psali jsme o ní tady. Pokud vás přesto přepadne chuť na smažené a brambůrky k tomu, pak po vyprázdnění typické podlouhlé plechovky jí určitě nevyhazujte. Jak ukazujeme na našich fotografiích, dá se v interiéru využít jako praktický odpadkový košík na všechny papírky, obaly od bonbonu, lístky z automatů na vjezd, okusky od jablek, slupky od banánů, klacíky od nanuků, zkrátka všechno, co dáváme běžně do pytlíků a pak vyhazujeme.

Praktická na funkci i umístění

Podlouhlá uzavíratelná plechovka je za tím účelem výrazně lepší. Můžete jí klidně nechat (pochopitelně zavřenou) na sedačce a až se vyplní, tak jí i s obsahem vyhodit do popelnice. V autě budete mít stále uklizeno a všechno drobné „smetí“ bude pod víčkem. Navíc je průměr plechovky shodný s klasickými nápojovými plechovkami, můžete jí tedy vozit v držácích na nápoje, případně jí mít ve dveřích na místě určeném pro láhve, nebo v držáku nápojů na okna, zkrátka kdekoli tam, kde jí budete mít po ruce. Praktičnost větší, než tušíte – dejte obalu od chipsů šanci!

Jak uklízíte v autě vy?

Zdroj: ADAC
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský dron Lancet umí „uzemnit“ americkou 155mm samohybnou houfnici M109 jediným zásahem
Události247.cz
Události247.cz
Podvodníci mají novou fintu, jak okrádají začínající živnostníky. Založili web, který se tváří jako oficiální stránka státu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
adbz.cz
adbz.cz
Dům z 19. století chtěli rozšířit bez většího zásahu. Architekti úkol splnili, aniž by narušili původní atmosféru