Proč je praktické vozit v autě obal od brambůrek? Levný a vychytaný „zlepšovák“ všichni vychvalují do nebes

Praktické a uzavíratelné balení bramborových chipsů je dobré nejen při samotné konzumaci, ale najde uplatnění třeba i v autě. Ukážeme co a jak s typickou červenou plechovkou.

i Zdroj fotografie: Michal Sztolár
                   

A ne, nemáme opravdu na mysli pytlík od Bohemia Chips. Nic proti Bohemia Chips, ale s obalem od chipsů toho už opravdu moc nesvedeme. Tak maximálně vyhodit. Máme na mysli pevné obaly třeba od Pringles, typické červené nebo žluté „plechovky“ s pevným víčkem. Kdo by je neznal. Popravdě, kdykoli je dávám do recyklovaného odpadu tak je mi líto, že tak chytře vymyšlený obal s tak chytře vymyšleným víčkem se nedá použít znovu, třeba na něco užitečného. Dá, a tady je návod, jak na to.

Chipsy nejsou pro výživu (nejen v autě) opravdu ideální

Úvodem je ale dobré poznamenat jednu věc. Jakkoli jsou Pringles a jim podobné chipsy opravdu chutné a často až „návykové“, není to popravdě úplně nejlepší věc na cestování autem. Když pominu mastnotu, která ve finále ulpí všude a nejvíc tam, kde jí vůbec nechcete, tak složení lupínků není opravdu nic, co by vám při jízdě jakkoli pomohlo. Velké množství tuků a soli, minimálně bílkovin a žádné vitamíny ani jinak prospěšné prvky nejsou nic z toho, co potřebujete za volantem.

iZdroj fotografie: Michal Sztolár

To už raději vyzkoušejte nám prověřenou a otestovanou „rychlovku“ proti únavě, psali jsme o ní tady. Pokud vás přesto přepadne chuť na smažené a brambůrky k tomu, pak po vyprázdnění typické podlouhlé plechovky jí určitě nevyhazujte. Jak ukazujeme na našich fotografiích, dá se v interiéru využít jako praktický odpadkový košík na všechny papírky, obaly od bonbonu, lístky z automatů na vjezd, okusky od jablek, slupky od banánů, klacíky od nanuků, zkrátka všechno, co dáváme běžně do pytlíků a pak vyhazujeme.

Praktická na funkci i umístění

Podlouhlá uzavíratelná plechovka je za tím účelem výrazně lepší. Můžete jí klidně nechat (pochopitelně zavřenou) na sedačce a až se vyplní, tak jí i s obsahem vyhodit do popelnice. V autě budete mít stále uklizeno a všechno drobné „smetí“ bude pod víčkem. Navíc je průměr plechovky shodný s klasickými nápojovými plechovkami, můžete jí tedy vozit v držácích na nápoje, případně jí mít ve dveřích na místě určeném pro láhve, nebo v držáku nápojů na okna, zkrátka kdekoli tam, kde jí budete mít po ruce. Praktičnost větší, než tušíte – dejte obalu od chipsů šanci!

Jak uklízíte v autě vy?

Zdroj: ADAC
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Challenger 2 projede ruskými protitankovými zátarasy, jako by tam nebyly, a snadno odtlačí i jiné překážky
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45