Proč se vám při koupi nového vozu vyplatí uzavřít GAP pojištění?

Pořízení nového vozu je radost a zážitek často pro celou rodinu. Pravdou ale zůstává, že z pohledu finančního není nové auto tou nejlepší investicí – svoji hodnotu výrazně ztrácí hned při opuštění autosalonu. S pojištěním GAP se cena vozidla nesnižuje a sjednat si ho můžete ke svému havarijnímu pojištění.

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Co je GAP pojištění

Ihned po zakoupení vozu klesne jeho cena až o 30 %. GAP doplňkové pojištění zabraňuje právě ztrátě hodnoty vozidla, a to ke dni vzniku pojistného plnění. Zatímco běžné havarijní pojištění je sjednané na cenu vozu těsně před havárií, při GAP pojištění vám bude vyplacena částka odpovídající ceně nového vozu. GAP pojištění se tedy vztahuje na totální škodu, tj. úplně zničení nebo odcizení vozidla. Je samozřejmě třeba splnit podmínky dané pojišťovnou, které si sama určuje. Některé z podmínek jsou nicméně u všech pojišťoven totožné.

Jak a kde sjednat GAP pojištění

Většinou se pojištění sjednává na nové osobní a užitkové vozy. GAP pojištění můžete uzavřít i na ojetý vůz, přičemž většina pojišťoven vám GAP pojištění nabídne pro vozy staré do 36 měsíců (3 let).  Časové období, na které se pojištění uzavírá, je obvykle tříleté. Výjimkou je GAP pojištění od ČSOB, které můžete uzavřít až na dobu 5 let. Pojistku si můžete sjednat jak na vozidla, která jste hradili z vlastních prostředků, tak i na vozidla na úvěr. Výhodou je jistě i fakt, že GAP kryje i vaši spoluúčast, kterou byste jinak v rámci svého havarijního pojištění hradili vy sami.

Srovnání cen pojištění

Nejsnadnější cestou, jak si vybrat to nejlepší havarijní pojištění s připojištěním GAP, je online srovnávač pojištění. V kalkulačce uvidíte během chvilky dostupné nabídky pojišťoven včetně srovnání cen produktů. Díky tomu si můžete vybrat to nejvhodnější pojištění pro vás a váš nový vůz tak, abyste si své jízdy mohli užít v klidu a bez starostí. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články