Proč vypínat klimatizaci několik minut před zaparkováním

                   

Přítomnost klimatizace je při výběru automobilu u mnoha řidičů považováno za předpoklad. Avšak v nynější době si ne všichni řidiči jsou dozajista vědomi toho, že klimatizace jde používat i o dost šetrnějším způsobem. Kupříkladu by bylo vcelku dobré vypnout zařízení pár minut před zaparkováním.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Co tím máme na mysli

Velmi důležité je pochopit fakt, že při správném používání klimatizace můžeme výrazně zmenšit počet problematických faktorů, jenž se při provozu nepochybně objeví. Pokud využíváte tohoto zařízení, klimatizace, nesprávným způsobem, může vám to způsobit veliké potíže s autem a vy za opravy zaplatíte velmi drahou částku. Proto je důležité dodržovat několik snadných pravidel:

  • Klimatizace by měla být vypnuta 5-10 minut před zaparkováním
  • Doporučuje se použít obvyklý systém větrání vzduchu
  • Je potřeba aktivovat vnitřní cirkulaci vzduchu
iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Vypínání klimatizace pokaždé 5-10 minut před tím, než zaparkujeme, také jinak předtím, než vypneme motor, je hlavním provozním pravidlem. Je to nutné z toho důvodu, poněvadž se během provozu klimatizace cirkuluje studený vzduch. Jen co se motor zastaví, ochlazený vzduch zapříčiní výrobu a akumulaci kondenzátu, kvůli prudkému nárůstu teploty trysek. A kvůli tomu nastává skutečnost, že se klimatizace poškodí o mnohem rychleji než běžným opotřebováváním.

A co ta další doporučení?

Mimo to, při zřetelném shromáždění kondenzátu v interiéru vozidla se při dalším použití klimatizace zvýší vlhkost a zápach v autě. A proto se hned po nastartování a po určitou dobu před zastavením velmi důrazně doporučuje použít obvyklý systém větrání vzduchu. Kromě pravidel a doporučení uvedených výše, nesmíme zapomenout na potřebnou aktivaci vnitřní cirkulace vzduchu. To hodně napomůže vašemu prostoru uvnitř auta se ochladit o dost rychleji.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články