Prodejce aut radí, jak zvýšit prodejní hodnotu stávajícího vozu při nákupu nového na protiúčet

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pokud se vaše auto bude trhavými pohyby za podezřelých zvuků odkudsi z podvozku poskakovat před prodejním místem, obchodník s novými či ojetými vozy vám za něj pravděpodobně nenabídne skoro nic, protože váš vůz bude vhodný tak akorát do šrotu.

Uveďte ho opět do pravidelného provozu

Nejlepším způsobem, jak zajistit, aby prodejce bral váš protiúčet vážně, je zajistit, aby byl znovu provozuschopný. Pokud jste tedy zanedbali nějaké opravy nebo údržbu, zvažte, zda nestojí za to, aby byly provedeny. Mohly by stačit na to, aby se stav vozu změnil z “špatný” na “uspokojivý”.

iZdroj fotografie: Volkswagen
Zdroj fotografie: Pixabay

V určitém okamžiku však může být finančně rozumnější snížit ztráty a prodat auto tak, jak je. Nechcete vyčerpat rozpočet na opravy, které nikdy neskončí.

“Načančejte” jeho vzhled

Zjevné kosmetické problémy mohou udělat hrozný první dojem. Pokud má tedy vaše auto znatelné promáčknutí nárazníku, křídel dveří, rozbité žárovky nebo rezavé skvrny a můžete je opravit, tak se o to aspoň pokuste.

i

Vyčištění a umytí alespoň zlepší první dojem, který vaše staré auto udělá, když přijde na hodnocení prodejce. V dnešní době není nákladné investovat do své vlastní sady na opravu kosmetických vad a vzhled vylepšit tak, abyste hodnotu vozu na protúčet lehce zvedli.

Dejte dohromady veškerou dokumentaci

Technický průkaz a “malý techničák” nejsou jedinými dokumenty, o kterých přemýšlejí kupující vašeho vozu. Pokud chcete prodejci ukázat, že jste se o své vozidlo řádně starali, prokažte to složkou plnou účtů za výměny oleje, přezouvání pneumatik a dalších úkonů.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud jste tyto doklady neuchovávali, prohledejte online bankovní výpisy a obraťte se na autoservis, kde se o vaše auto starali.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články