Profesionální ruční mytí aut Beroun: Certifikovaný Detailer Michal Nový radí, jak se starat o své vozidlo

                   

Autem jezdíme téměř každý den a stejně jako se každý den umýváme, tak bychom se měli i o naše vozidlo hezky starat. Nemyslíme tím, abyste ho umývali každý den, ale jednou za čas se určitě hodí udělat hloubkovou očistu vozu. Hned se vám v něm lépe pojede a budete se v něm cítit dobře, než kdyby byla všude kolem vás špína. Když už se tedy pustíte do očisty vozidla, měli byste si být jistí, že to děláte dobře. Z toho důvodu jsme si pro vás připravili seznam chyb, kterých byste se mohli při čištění vozidla dopustit. Dáte si tak na to pozor a vaše vozidlo bude nádherně čisté.

https://www.instagram.com/p/CB2UARVAJPY/

Slunce, kvalitní auto šampón a přídavky křemíku

Očista vozidla na horkém letní, slunci je možná dobrý nápad, protože vám auto rychle uschne, nicméně ve skutečnosti je tomu jinak. Auto se může velmi rychle vysušit na sluníčku, ale díky tomu mohou vzniknout vodní skvrny. Místo toho zvolte raději ráno nebo večer.

Pokud vám došel čistící prostředek na vozidlo a nemáte možnost aktuálně sehnat jiné, možná vás napadne použít mycí prostředek na nádobí. To rozhodně nedělejte, protože by to mohlo způsobit škrábance, kterých se už nezbavíte.

Jakmile auto vyčistíte od špíny, pak byste ho měli opláchnout vodou. Někdo ho stříká hadicí a někdo polévá kbelíkem s vodou. Chyba je, pokud ho poléváte stejnou vodou, kterou jste ho umývali. Na opláchnutí používejte dva kbelíky. Jeden na vodu a druhý pro oplachování.

https://www.instagram.com/p/CCDWLCyA3cT/

Shora dolů a pneumatiky

Velkou chybu, kterou mnoho lidí při čištění vozidla dělá je, že čistí vozidlo, resp. exteriér, zdola nahoru. Tímto způsobem si dělají medvědí službu. Nejlepším způsobem je čistit shora dolů, neboť tak voda steče dolů a povrch už zůstane čistý a nepoškrábaný.

Mnoho lidí při očistě vozu zapomíná také na pneumatiky. Právě pneumatiky jsou nejšpinavější částí vozidla, a proto je nutné věnovat jim náležitou pozornost.

iZDROJ FOTOGRAFIE: @newman_detailing

Anténa a držadla

Většina vozidel, které mají uvnitř nainstalovaná rádia, mají zvenku vozu připevněnou anténu. Na tu se ovšem při očistě také velmi často zapomíná. Otřete ji voskovým papírem, abyste jí poskytli ochranná plášť.

Lidé v autě jí a pokládají si tam kelímky s vodou atd. To způsobuje nečistoty, které je potřeba vždy řádně odstranit. Plastové držáky pořádně umyjte kvalitním interiérovým detailerem, štětečkem a mikrovláknovým hadříkem, abyste se zbavili nežádoucích bakterií.

iZDROJ FOTOGRAFIE: @newman_detailing

Neplýtvejte vodou

Při očistě dále nezapomínejte na přístrojovou desku, koberečky a rohože pod nohama. Okna pořádně umyjte a srolujte je dolů až budou úplně suchá. A při používání hadice s vodou, ji nezapomínejte vypínat, ať neplýtváte.

iZDROJ FOTOGRAFIE: @newman_detailing

Pokud si netroufnete čistit svépomocí, svěřte ho profesionálům

Jestliže chcete zažít pocit, že je Vaše čisté a voní novotou stejně jakoby právě vyjelo ze salonu, pak byste neměli nad ničím přemýšlet a rovnou jej svěřit do rukou odborníkům. Ti zajistí maximální péči o Váš vůz s profesionálními prostředky. Kromě ručního mytí jsou zde i možnosti aplikace certifikovaných keramických ochran vozu či aplikace ochranných fólií.

https://www.instagram.com/p/B89Q-tUFERJ/
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články