Pronásledovaný řidič skútru se stal hrdinou policejní honičky

                   

Policejní honička bývá často nebezpečná, jelikož pronásledované vozidlo málokdy dodržuje jak rychlost, tak i další pravidla. A vlivem toho může celkem výrazným způsobem ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu.

Tato policejní honička však byla přece jenom v něčem jiná. Pronásledováno nebylo auto, ale řidič skútru. Jiné je to také v tom, že ani jeho rychlost nebyla až tak velká, že by snad někoho výrazněji ohrožoval.

Rychlý úhybný manévr

Výhoda skútrů ve městech je jasná. Snadno se mohou proplétat mezi auty v kolonách, stejně jako zvládají jednoduše mnoho různých manévrů. A jeden takový předvedl i pronásledovaný pachatel. Naplno využil toho, že má jenom malý obratný skútr, zatímco ho pronásleduje větší policejní auto, které v městském provozu působí značně nemotorně, i když má k dispozici daleko větší výkon.

V jeden okamžik motocyklista zatáčí vlevo a policie se vydává za ním. Řidič skútru ale využívá toho, že na tomto místě stojí pick-up. A tak jednoduše zatáčí, míří přímo za něho a přes chodník ho objede z druhé strany. Policejní auto v tu chvíli bezradně stojí v ulici, jelikož aby se otočilo, bude potřebovat nejenom o poznání více prostoru, ale i o poznání více času k provedení správného manévru. Na skútr prostě nemá.

Pachatel hrdina

I když byl muž na skútru pachatelem a policie se ho rozhodla dohnat a hlavně potrestat, tak na tomto videu je z něho spíše hrdina, jelikož provede manévr, který si zaslouží určité uznání, a také pobaví. A tak mnoha lidem nevadí, že následně zamířil na hlavní silnici a patrně již hlídce ujel. Všechny pobavil a jeho puštění na svobodu může být jakousi odměnou. I když kdo ví, na jak dlouho, zda ho nakonec nedostihla jiná hlídka, nebo nebyl jednoduše dopátrán podle poznávací značky na motocyklu, díky které lze celkem snadno zjistit, komu takový motocykl může patřit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články