Půjčovna aut jako moderní řešení. Podle čeho vybrat tu nejlepší?

Půjčování aut je v dnešní době naprosto normální záležitost. V mnoha případech jde navíc o ekonomicky mnohem zajímavější řešení v porovnání s koupí vlastního vozu.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Jenže aby mohl být prožitek z půjčení bezproblémový, musíte umět vybrat tu nejlepší autopůjčovnu. Na jaké parametry se dívat a co je důležité pro krátkodobý i dlouhodobý pronájem vozů? To se dozvíte v následujícím článku.

Půjčovna automobilů

Když potřebujete automobil, ale nemáte vlastní, nemusíte se hned vypravovat do autobazaru nebo autosalonu pro nákup vlastního vozidla. Existují totiž půjčovny aut, kde si jistě vyberete tu správnou variantu. Pokud totiž nepotřebujete auto na každodenní dojíždění a nemáte takový nájezd kilometrů, bývá mnohdy zbytečné platit všechny poplatky a výdaje za provozování vlastního automobilu. V případě velkých nákupů, stěhování, nebo i potřeby vyrazit na dovolenou v klidu autem, se totiž nabízí řešení v podobě půjčení automobilů.

Solidní půjčovna aut Praha nabízí možnost zapůjčit si osobní automobil, ale i dodávku pro fyzické i právnické osoby bez omezení. Půjčení je možné i pro osoby se záznamem v registru, což mnohdy bývá výjimkou. Jakmile tedy potřebujete zlepšit svou mobilitu a chcete si jezdit a zařídit všechno, co potřebujete, máte dveře otevřené. Na přehledně zpracovaných stránkách autopůjčovny se dozvíte veškeré detaily a podrobnosti pro samotný pronájem. Jistě mnoho lidí bude zajímat především cena, kterou se také dozvíte hned na internetu po předběžném vyplnění objednávky a výběru dílčích služeb u konkrétního vozidla.

Pronájem na jeden den i několik měsíců

A na jak dlouho si potřebujete automobil půjčit? Většina půjčoven funguje v režimu pronájmu na několik dní. Během tohoto pronájmu si vyřešíte všechno potřebné nebo stihnete vyrazit na kratší dovolenou. Autopůjčovna Praha však nabízí také možnost dlouhodobého pronájmu, kdy si vybrané vozidlo půjčíte na několik měsíců. Pro denní i měsíční pronájem jsou na stránkách u konkrétních automobilů přímo jasně viditelné ceníky. Samozřejmě platí, že na čím déle si auto půjčíte, tím cena v přepočtu za jeden den vychází nižší. Právě flexibilní nabídka krátkodobého i dlouhodobého pronájmu dělá z autopůjčovny Taggart jednu z nejlepších možností v daném segmentu, protože je nabídka otevřená opravdu pro každého.

Lepší v porovnání s operativním leasingem

Víceméně pro názorové potřeby automobilu, ale i situace, kdy si chcete auto půjčit na pár měsíců se může pronájem jevit jako výhodnější v porovnání s klasickým operativním leasingem. V takovém případě totiž nejste vázáni žádnou dlouhodobou smlouvou s výpovědní lhůtou. Zkrátka si určíte, jestli chcete auto na měsíc, nebo třeba na půl roku, a podle toho získáte jasnou cenu. Až uvedená doba skončí, buď automobil vrátíte, půjčíte si jiný, nebo se chvíli obejdete bez vozidla. To záleží na vašich konkrétních potřebách. Pokud tedy víte, že nepotřebujete vozidlo na celý rok či několik let, může být dlouhodobý pronájem bez závazků i cenově výhodnější.

Transparentní cena bez dalších poplatků

Solidní půjčovnu aut poznáte i podle toho, že dopředu jasně víte, kolik za půjčení vozidla zaplatíte. Bohužel to však není pravidlem, takže stále existují společnosti, které si kromě samotného půjčovného účtují i celou řadu poplatků. Ty zpravidla naskáčou až později při opravdu vážném zájmu o pronájem vozu. Nakonec se tak můžete divit, kolik to vlastně stálo, když samotné půjčovné bylo tak lákavě levné. V autopůjčovně Taggart nic takového nefunguje a jasný ceník vidíte hned na začátku při výběru konkrétního vozidla. Za některé příplatkové věci se vám samozřejmě poplatky navíc přičtou. Ještě před odesláním objednávky na rezervaci daného vozidla však všechno přehledně vidíte v souhrnu, kde je uvedena cena za pronájem bez i s DPH. Dopředu tak jasně víte, kolik budete platit a co z toho jsou případné příplatky, které jste si sami navolili výběrem z nabízených možností a rozšiřujících služeb.

Vyberte si přesně takové auto, jaké budete zrovna potřebovat

A z jakých vozidel můžete při půjčování vybírat? Nabídka je opravdu široká a zahrnuje malá auta pro pohodlné popojíždění spíše na kratší vzdálenosti, větší kombíky, SUV nebo sedany na delší cesty či firemní záležitosti, nebo například Ford Mustang v kabrioletu. Kromě toho jsou důležitou součástí vozového parku také dodávky hned v několika provedeních. Ty jsou s oblibou využívané pro přepravu větších věcí či jako elegantní řešení pro stěhování.

Celá karta u každého vozidla, kde můžete rovnou zadat poptávku je velmi přehledně zpracována. Nastavíte si zde datum a čas půjčení a vrácení vozidla. V některých případech máte na výběr z různých motorizací a stupňů výbavy. Zde také vidíte průměrnou kombinovanou spotřebu, ať si můžete zhruba spočítat, kolik utratíte ještě za benzín. Zvolit si také můžete způsob platby, kdy za vypůjčení můžete zaplatit hotově, bankovní kartou, ale i převodem. K tomu si můžete přiobjednat i praktické doplňky, jako jsou navigace, dětská sedačka nebo sněhové řetězy v případě, že plánujete cesty do hor. K tomu ještě nezapomeňte vyplnit, jestli si vozidlo vyzvednete na některé ze dvou poboček. Jedna půjčovna aut Praha se nachází v pěší vzdálenosti přímo od hlavního nádraží v Praze a druhá je v blízkosti Smíchovského nádraží. Nebo jestli využijete spíše přistavení v rámci metra Prahy, což je za určitých podmínek také zdarma. Oblíbenou variantou je přistavení na Letiště Praha v Ruzyni. Další možností je také vyzvednutí vozidla mimo Prahu. U pronájmu si promyslete, jestli vám bude stačit základní varianta s nájezdem 200 km za den, nebo potřebujete spíše možnost bez limitu. Následně se vám zobrazí shrnutí objednávky se všemi náležitostmi a důležitými informacemi, že v ceně je dálniční známka a asistenční služby v rámci EU. Celou objednávku vám následně potvrdí manažer.

Přistavení a vyzvednutí v rámci Prahy zdarma

Praktickou službou pro příjemnější využívání půjčovny vozidel je nabídka přistavení vozidla v rámci tras metra v Praze zdarma. Pokud budete potřebovat využít přistavení mimo uvedenou základní dobu, počítejte s jistým příplatkem. Kromě klasických stanic metra bývá zdarma i přistavení na letiště v Ruzyni. Stejné podmínky jsou i pro vyzvednutí. Pokud budete auto vracet rovnou na pobočku nebo na místo u stanice metra, máte to zdarma. Neplatí to však pro všechny vozy, takže je dobré si případné příplatky za přistavení zkontrolovat v detailu objednávky při vybírání jednotlivých možností. Všechno na jednom místě uvidíte ještě před samotným odesláním žádosti o půjčení vozidla, takže konečnou cenu za pronájem vozu si na stránkách můžete prohlédnout kdykoliv.

Dobrou půjčovnu aut poznáte i pohled recenzí a hodnocení na internetu

A podle čeho poznáte dobrou půjčovnu aut? Funguje to jako u každé jiné služby. Jednoduše se podívejte na dohledatelné recenze a hodnocení. Díky tomu se dozvíte, jak byli s pronájmem vozu spokojeni jiní lidé. Hodnocení hledejte na Google, Firmy.cz, ale třeba i na Mapy.cz. Pomoci mohou i některé tematické diskuze na různých portálech. Příkladem půjčovny aut s mnoha kladnými hodnoceními je právě Taggart. Na Google má přes 1300 kladných hodnocení. Spokojení lidé přidali recenze také na Firmy.cz, kde je aktuálně přes 300 reakcí na nabízené služby pronájmu vozidel.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná