Půjčovna dodávek poslouží v mnoha situacích. Na kolik vás vyjde pronájem užitkového vozidla?

Drtivá většina občanů sice vlastní motorové vozidlo, obvykle se však jedná o klasická osobní auta.

i Zdroj fotografie: Mercedes-Benz
                   

Ta jsou dosti nepraktická v okamžiku, kdy potřebujete převážet nějaké objemnější a těžší předměty. Pořizovat si vlastní dodávku samozřejmě nemá smysl, pakliže pro ni nenajdete bohaté uplatnění. Co pak dělat? V tuzemsku dnes už naštěstí funguje poměrně dost společností, které nabízejí pronájem užitkových vozidel.

Jak poznat dobrou autopůjčovnu?

Jako příklad poslouží renomovaná půjčovna dodávek Ostrava – Borent.cz. Jde o firmu, jež má ve svém vozovém parku, který pronajímá zájemcům ze široké veřejnosti, hned několik typů dodávek. Jedná se nejen o klasické vany, ale také robustní dodávky, jež mají nosnost i více než 1, 5 tuny. Daná společnost poskytuje kvalitní služby, což se kromě jiného pozná dle toho, že je běžnou součástí pronájmu vozidla dálniční známka a pojištění, samozřejmě nechybí ani patřičné asistenční služby. Ty jsou platné po celém území Evropské unie.

Dobrá autopůjčovna má vždy disponovat novými, potažmo zánovními vozy, na něž se můžete plně spolehnout. Kromě toho by vám měla být schopna dodat auto v perfektním a čistém stavu, abyste zkrátka nemuseli nic řešit a mohli automobil ihned využívat dle svých potřeb.

Ceny za pronájmy dodávek se mnohdy výrazně liší. Obecně lze konstatovat, že kvalitní půjčovna dodávek je schopna nabídnout ceny pod 1.000 Kč za den, některé společnosti jdou i výrazně pod tuto částku.

Stěhování

Dodávku si lze pronajmout k mnoha účelům. Třeba tehdy, když potřebujete přesunout veškeré vybavení vaší domácnosti do nového objektu. Pro stěhování Ostrava neposkytuje zas tolik příležitostí, tudíž je praktické vědět, že jej můžete provést svépomocí, stačí si k tomu pronajmout dodávku vhodné velikosti.

Máte-li přeci jen vlastní vůz, pak vás jistě nemine spousta péče o něj. Důležité je nezapomenout na pravidelný servis. Čas od času je nezbytné provést profesionální čištění dpf, bez dobře fungujícího filtru pevných částic totiž takřka nemůžete vyjet na veřejné komunikace. Čištění dpf nestojí příliš, dá se zařídit už za sumu kolem 4 tisíc korun.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub