Putina bude chránit nové SUV, vypadá jako auto postavené ze stavebnice Merkur

                   

Poté, co vyjádřil touhu vydat se s ním na Mars a nabídnout levnou dopravu pro vojáky, nejnovější přání automobilky Partisan Motors je dodat svůj nový model, Kremlin, do prezidentského vozového parku Vladimíra Putina. Nová ukázka ultra-krabicového SUV je vybavena pětidveřovou „karoserií“ s dlouhým rozvorem a používá elektrický pohon.

Partisan vidí uplatnění modelu Kremlin jako bezpečnostní doprovod Putinovy kolony. Prvky orientované na jízdu mimo silnice, jako je třeba vzduchový podvozek, dají tomuto SUV skvělou prostupnost v náročném terénu. Pro ochranu osob uvnitř je prostor na vnějším povrchu vozidla upraven pro případnou montáž balistických pancířů a podvozek umožňuje přidat trup ve tvaru V pro ochranu před výbuchem nastražených náloží pod vozidlem.

Stejně jako varianta Partisan One, i Kremlin by si zachoval možnost rychle upravit „karoserii“ upevněním panelů z nerezové oceli na přísně pravoúhlé konstrukční prvky vozidla. Pohon je založen na čistě   elektrických motorech v každém z kol, ale pod kapotou je generátor pro nabíjení baterií. Společnost Partisan Motors tvrdí, že dokonce i s případným pancéřováním by Kremlin měl mít úroveň zrychlení srovnatelnou se supersporty, ale společnost zatím nedodala výkonnostní specifikace, což činí tento výrok poněkud pochybným.

Společnost Partisan Motors nedávno upoutala pozornost, když předvedla verzi svého SUV, které mělo být určeno pro zkoumání Marsu. Automobilka to oznámila zhruba ve stejnou chvíli, kdy Elon Musk vypustil do kosmu svůj Tesla Roadster, který cestoval uvnitř rakety SpaceX Falcon Heavy.   Partisan One Mars Edition by byl místo ocelových panelů postaven z uhlíkových vláken, aby se snížila váha. Myšlenka výrobců byla, že budoucí průzkumníci na rudé planetě by si mohli SUV sestavit po přistání.

Původním plánem společnosti Partisan Motors bylo vybudovat cenově dostupné, SUV pro vojáky, kteří by jej sestavili přímo v terénu, a tento koncept jeho roli perfektně plní. Použití takového vozu v prezidentské koloně je ovšem spíše záležitostí prestiže, protože podobné akce nejsou nikdy spontánní záležitostí, takže je celkem snadné zajistit bezpečnostním jednotkám přepravu odpovídající dané situaci.

Zdroj: motor1.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články