Rádi sešlápnete plyn? Víme, kde Vás za to v Praze vyfotí

                   
  1. Zálesí, Praha 4

Jednoznačným vítězem v počtu nasbíraných přestupků je radar v ulici Zálesí na Praze 4. Šampionem je tento radar možná i proto, že zde měří rychlostní limit 30 km/h, menší rychlost nikde v Praze měřena není. V roce 2015 tento radar zaznamenal téměř 51 000 porušení povoleného limitu více, než dvě třetiny přistižených řidičů překročili rychlost o víc, jak 20 km/h. Pokud tedy pojedete mezi Novodvorskou a Jižní Spojkou, dejte si zde pozor. Snížený rychlostní limit je zde i kvůli velkému počtu přechodů pro chodce.

  1. Modřanská a Strakonická

Modřanská a Strakonická ulice mají společné dvě věci – obě lemují řeku Vltavu a obě mají pro řidiče přichystané radarové pasti. Pokud přijíždíte do Prahy směrem z Jižních Čech, tak Vás metropole přivítá právě Strakonickou ulicí, která je v obou směrech proslulá změnami povolené rychlosti 80 km/h a 50 km/h. Nižší povolená rychlost je samozřejmě velice bedlivě sledována, i kvůli tomu, že se částečně projíždí kolem obytné zástavby. Na Modřanské ulici přes řeku Vás čekají rychlostní limity 50 a 70 km/h a i zde se můžete připravit na jejich kontrolu. V součtu tato dvě místa nasbírala v roce 2015 téměř 60 000 přestupků.

  1. Strahovský tunel

Měření rychlosti v tunelech je obecně známým jevem a většina řidičů zde rychlost svého vozidla sníží, ještě před vjezdem do tunelu. Strahovský tunel je velice frekventovaný a je v něm povolena rychlost 70 km/h, což by pro řidiče nemělo představovat velký problém. Ten ale může nastat tím, že pojedete různými směry tunelem. Pokud jedete ze Strahova směrem na Anděl, čeká vás v tunelu cesta z kopce a vozidlo se Vám tak může více rozjet. V roce 2015 zde došlo k 8 000 přestupků, z toho tři čtvrtě z nich právě cestou dolů.

  1. Ulice 5. května

Ulice 5. května je také jednou z vyhlášených lokalit měření. Šestiproudá silnice, která je hlavním tahem mezi centrem Prahy a směrem na Brno, je známá jak častými dopravními zácpami, tak radary. Zvlášť známý je pak úsek v okolí Brumlovky, kde bylo dlouhou dobu nastaveno omezení rychlosti na zcela nesmyslných 50 km/h. Na silnici nejsou žádné přechody, obytná zástavba je daleko a silnice je zcela rovná a přehledná. V současnosti už se tento limit posunul na přijatelných 70 km/h, pokud jste ale přijeli po dálnici od Brna, tak je toto snížení rychlosti prvním významným zpomalením a tak dejte nohu z plynu.

  1. Jižní spojka

Jižní spojka. Tato část pražského okruhu děsí řidiče každým dnem. Ve špičce bývá často ucpaná, vždy je na ní značný provoz a to i nákladní přepravy a čekají tu na Vás také radary. Na většině úseků je povolená rychlost 80 km/h, ale mohla by být bez problému i vyšší. Radary na jižní spojce jsou dobře známé a viditelné a tak pro místní řidiče nepředstavují takový problém. V noci je zde navíc povolena vyšší rychlost a podle zkušeností řidičů radary v noci nejspíše nepracují.

  1. Spořilovská

Pokud po absolvování D1 ve směru na Prahu povede Vaše cesta přes Jižní spojku, můžete se těšit na Spořilovskou ulici. Na řidiče zde čeká poměrně prudký kopec dolů a omezení rychlosti na 50 km/h. Pokud jste předtím jeli dlouhou dobu dálniční rychlostí, bude to pro Vás opravdový šok a překvapení. Toto potvrzuje i statistika úspěšnosti radaru v této lokalitě. Nejvíce řidičů zde bývá změřeno v neděli, pravděpodobně právě po návratu zpět do Prahy.

Pokud se po Praze pohybujete autem každý den, pravděpodobně tato místa znáte a možná při čtení článku vzpomínáte na fotografie, které Vám na nich byly pořízeny. Pokud Prahou projíždíte méně často, určitě buďte na pozoru. V Praze je denně spácháno tolik dopravních přestupků, že nestíhají být ani vyřizovány. Fotka z radaru Vám tak může přijít i několik měsíců poté, co jste přestupek spáchali.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články