Rekord v podobě překonání hranice tří tisíc koní překazil výbuch motoru

                   

Tuningová studia čas od času připravují pro nadšence automobilového průmyslu nejrůznější akce a show s ukázkami neobvykle upravených vozů. Podobný plán mělo i tuningové studio Industrial Injection, které diváky lákalo na pokoření rekordu, když chtěli u naftového motoru v pickupu Dodge RAM dosáhnout výkonu tří tisíc koní. Pokus o rekord ale nedopadl tak, jak si studio přálo, neboť při něm motor automobilu vybouchl a diváci místo rekordu viděli spíše hašení požáru.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Speciální úprava klasické dodávky

Incident se odehrál na každoroční akci studia s názvem Weekend on the edge. Studio se k vytvoření rekordu tří tisíc koní rozhodlo použít dodávku Dodge RAM, jejíž standardní model s šestiválcovým motorem o objevu 6,7 litru má výkon čtyři sta koní a točivý moment téměř tisíc čtyři sta Nm. Tuningové studio ale motor speciálně upravilo tak, aby v něm bylo možné dosáhnout výkonu více než sedmkrát vyššího. Na úpravě studio spolupracovalo s firmou SuperFlow Dynamometers, která do dodávky dodala speciální velmi silné motorové brzdy.

https://www.instagram.com/p/CFWQB8EA5KU/

Výbuch a ohnivá show

Studio se samozřejmě na celou show velmi pečlivě připravovalo a podniklo i několik testovacích pokusů, při kterých se jim podařilo dostat z motoru neuvěřitelný výkon dvou tisíc devíti set dvaceti koní. Při žádném z pokusů nebyly zaznamenány problémy, a tak se studio rozhodlo předvést pokus divákům. Bohužel v rámci této show neproběhlo vše tak, jak mělo, a výsledkem byl výbuch motoru s následným požárem, který byl způsoben velkým množstvím použitého oxidu dusného, který se v tuningu používá pro zvýšení výkonu. O síle výbuchu svědčí i skutečnost, že při něm obří motor vyletěl do výšky jednoho metru nad kabinu. Naštěstí se při nehodě nikomu nic nestalo, dvěma mužům, které při pokusu seděli v kabině vozu, se z ní podařilo vyskočit a požár se pořadatelům následně podařilo rychle uhasit. I přes vzniklé problémy chce studio v budoucnu hranici tří tisíc koní stejně pokořit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
adbz.cz
adbz.cz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem