Rekord v podobě překonání hranice tří tisíc koní překazil výbuch motoru

                   

Tuningová studia čas od času připravují pro nadšence automobilového průmyslu nejrůznější akce a show s ukázkami neobvykle upravených vozů. Podobný plán mělo i tuningové studio Industrial Injection, které diváky lákalo na pokoření rekordu, když chtěli u naftového motoru v pickupu Dodge RAM dosáhnout výkonu tří tisíc koní. Pokus o rekord ale nedopadl tak, jak si studio přálo, neboť při něm motor automobilu vybouchl a diváci místo rekordu viděli spíše hašení požáru.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Speciální úprava klasické dodávky

Incident se odehrál na každoroční akci studia s názvem Weekend on the edge. Studio se k vytvoření rekordu tří tisíc koní rozhodlo použít dodávku Dodge RAM, jejíž standardní model s šestiválcovým motorem o objevu 6,7 litru má výkon čtyři sta koní a točivý moment téměř tisíc čtyři sta Nm. Tuningové studio ale motor speciálně upravilo tak, aby v něm bylo možné dosáhnout výkonu více než sedmkrát vyššího. Na úpravě studio spolupracovalo s firmou SuperFlow Dynamometers, která do dodávky dodala speciální velmi silné motorové brzdy.

https://www.instagram.com/p/CFWQB8EA5KU/

Výbuch a ohnivá show

Studio se samozřejmě na celou show velmi pečlivě připravovalo a podniklo i několik testovacích pokusů, při kterých se jim podařilo dostat z motoru neuvěřitelný výkon dvou tisíc devíti set dvaceti koní. Při žádném z pokusů nebyly zaznamenány problémy, a tak se studio rozhodlo předvést pokus divákům. Bohužel v rámci této show neproběhlo vše tak, jak mělo, a výsledkem byl výbuch motoru s následným požárem, který byl způsoben velkým množstvím použitého oxidu dusného, který se v tuningu používá pro zvýšení výkonu. O síle výbuchu svědčí i skutečnost, že při něm obří motor vyletěl do výšky jednoho metru nad kabinu. Naštěstí se při nehodě nikomu nic nestalo, dvěma mužům, které při pokusu seděli v kabině vozu, se z ní podařilo vyskočit a požár se pořadatelům následně podařilo rychle uhasit. I přes vzniklé problémy chce studio v budoucnu hranici tří tisíc koní stejně pokořit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články