Revoluční malé SUV od Hyundai jménem Bayon nahradí úspěšný model

Korejská automobilka Hyundai vytvořila své další malé SUV, tentokrát s označením Bayon, k prodeji by mělo být během léta tohoto roku.

i Zdroj fotografie: Hyundai
                   

Světem stále více hýbe trend prostornějších a výkonnějších aut, což bede k častějšímu prodeji SUV a crossoverů, které jsou mnohdy voleny i jako rodinné vozy. Nový model Bayon od Hyundai by měl nahradit ix20, která se také těšila veliké oblibě, automobilka však nově sází právě na nový model, u něhož předpokládá velké prodeje. Vůz by měl být skvěle vybaven, ale zákazníkům stále nabízen za relativně nízkou cenu.

Následovník předchozích SUV

Hyundai sází na to, že si lidé vzpomenou na oblíbenost předchozích modelů crossoverů, které automobilka vyrobila. Jedním z nich je i20, z níž je převzata velká část designových prvků nového Bayonu. Automobilka vsadila zejména na vzhled, a to jak zvenčí, tak i zevnitř. De facto se jedná o kombinaci několika úspěšných modelů, avšak s novým výsledkem.

iZdroj fotografie: Hyundai
Na obrázku je vidět nová barva od automobilky Hyundai, je k ní volitelná černá střecha.

Automobil by měl nabídnout mladou a svěží verzi již existujících vozů, a to nejen od firmy Hyundai. Společnost si slibuje, že vůz bude konkurovat prodejem takovým klasikám, jako je Ford Puma, Nissan Juke nebo Peugeot 2008. Má sice menší objem zavazadlového prostoru, než první dvě zmíněná auta, ale Hyundai sází na design, výbavu a příslušenství obecně.

Technické parametry

Společnost se vyhýbá umisťování silnějších motorů do nových vozů, proto je v základní nabídce varianta s 1,2litrovým motorem, popřípadě 1,0 turbo. Výkon by mohl dosahovat až 118 koní (tedy 88 kW) s 6stupňovou manuální převodovkou nebo 7stupňovou automatickou. Výrobce do auta také umístil několik chytrých vychytávek, které vám udělají jízdu příjemnější.

iZdroj fotografie: Hyundai
Součástí interiéru je velký displej a větší otvory klimatizace.

Výbava a interiér

V dnešní době je displej lepším standardem ve všech nově vyráběných vozech, čehož si je vědoma i Hyundai. Bayon bude mít navíc větší otvory klimatizace, což vám zajistí příjemné ochlazení v létě a teplo během zimy. Už i základ by měl být vybaven řadou bezpečnostních senzorů, jako je jízda v pruhu, tempomat nebo nouzové brždění v případě hrozící srážky.

iProstorný a moderní interiér
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Překvapivě zachovalá letadlová loď USS Lexington odpočívá v hloubce 3 tisíce metrů. Její osud byl zpečetěn v bitvě v Korálovém moři
Události247.cz
Události247.cz
EU už začíná varovat před vedlejšími účinky vakcín. Prymula vyzradil, o jaké zákeřné nemoci se jedná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na internetu se objevilo video útoků z 11. září, které dosud nikdo neviděl. Mohlo by na událost vrhnout nové světlo
adbz.cz
adbz.cz
Udělejte ze zelených rajčat červená během pár dní. Zkušení zahrádkáři si mezi sebou sdílí užitečné tipy na dozrávání