Rez a škrábance lze odstranit i limonádou, nebo šamponem

                   

Drobná zrezlá místa, ale i menší škrábance karoserii vašeho vozu celkem výrazně hyzdí. Jak si s nimi poradit, pokud nechcete auto celé lakovat? Zkuste to takzvaně po domácku, pomocí několika osvědčených postupů. Na ty mnohdy postačí to, co máte běžně doma.

Limonáda

Známá černá sladká limonáda s bílým logem na červeném podkladu je tou nejlepší volbou. Rezavé části do ní stačí na několik hodin, nebo i přes noc naložit a díky kyselinám které obsahuje, budou ráno dané díly jako nové a po rzi nebude ani památky.

Kondicionér

Ten se primárně používá na vlasy. Ale jsou tu i jiné, další možnosti, jak se dá kondicionér zajímavě použít. A to v případě, kdy chcete dát vašemu vozu znovu dokonalý vzhled. Trochu ho naneste na měkký hadřík a krouživými pohyby aplikujte na místa, kde jsou drobné škrábance. Ty jako zázrakem zmizí.

Antiseptický gel

Používáte ho na ruce, jako dezinfekci? Tak si ho vezměte i ve chvíli, kdy půjdete v zimě ke svému autu. Jak proto, že jím můžete prospět vašim zámků, které nebudou namrzat, tak ho můžete aplikovat také na různá těsnění. To získá dobrou ochranu, což se pozitivně projeví i na jeho delší životnosti.

Jedlá soda

Používáte ji doma na pečení, nebo na pálení žáhy? Použijte ji také u svého vozu. Stačí jedlá soda, ze které s trochou vody vytvoříte silnou čistící pastu. Tou můžete efektivně a přitom jemně odstranit nečistoty třeba z karoserie, stejně jako z plastů, nebo také z čalounění. Jde o velmi efektivní čistič, který lze využít nejenom v souvislosti s autem.

Kočičí záchod

Speciální granule si kupte, i když nemáte kočku. Pomohou totiž skvěle absorbovat vlhkost, což se hodí nejenom v zimě. Trochu dané směsi nasypte do ponožky a tu následně dejte do interiéru vašeho vozu. Směs dokáže absorbovat přebytečnou vlhkost a vy zajistíte, že se vám interiér vozu, hlavně potom skla, už nebudou zamlžovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články