Řidič bezdůvodně vybržďoval v levém pruhu, podívejte se jakou způsobil nehodu (VIDEO)

                   

Silnice jsou v poslední době zřejmě místem pro vybíjení vzteku

Silnice nejsou asi ideálním místem k tomu, abychom jeden druhého školili k tomu, jak správně se chovat za volantem. A to zřejmě i v případě, že jsme v právu. Nijak tomu nebylo v případě u následujícího videa, kde se dva řidiči tak dlouho provokovali, až se stala nehoda.

Pravidla na silnici jsou pro všechny z nás stejná, a jediný, kdo má právo nás školit, je inspektor v autoškole. Jak je vidět, ve většině případů jsou instruktory téměř všichni z nás a to v situacích, kdy nás druhý řidič nějakým způsobem rozčílí. V takových případech je ideální variantou, nebrat si nic osobně a dál se věnovat řízení svého vozu.

Řidič v následujícím videu nedodržoval ani bezpečnou vzdálenost mezi dvěma vozidly jedoucí po dálnici, ani dovolenou rychlost, když se lepil na auto před sebou. To řidiče v prvním voze natolik rozčílilo, že dupl prudce na brzdu a muž jedoucí za ním dostal v rychlosti smyk a následně sjel ze silnice.

Naštěstí šlo o zpevněnou část vozovky a jako zázrakem se automobil nedostal do protisměru. Nic vážného se nestalo, ale následky mohly být daleko horší.

Sociální sítě a YouTube jsou plné podobných videí

Na internetu se stále častěji objevují videa, pořízená z autokamery, jak se řidiči na silnicích chovají. Počet řidičů, kteří si svou osobní vendetu proti kamioňákům, autobusákům i ostatním řidičům řeší právě vybržďováním. Další podobou lahůdkou je pak blikání dálkovými světly, pouštění výstražných blinkrů nebo zapnutí mlhovek. Všechny tyto akce v ostatních řidičích vyvolají rozčilení, které pak celou situaci, pokud nejsou obrněny notnou dávkou trpělivosti, řeší také agresivním chováním.

Jak se na situaci na videu díváte vy a co si myslíte o takovém chování na silnicích a dálnicích?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články