Agresivní řidič starého BMW by měl přijít o řidičák. Jeho jízda na videu je přestupek za přestupkem

Pirát v BMW je tak trochu klišé, nelze všechny házet do jednoho pytle. Tento však dělá ostatním majitelům bavorské značky skutečnou ostudu.

i Zdroj fotografie: BMW
                   

Co vedlo řidiče starého bavoráku k tomu, že jel tak, jak jel, lze jen odhadovat. Podle všeho se řidiči za volantem E39 nelíbil pokus auta, které pořídilo záznam, o předjetí. Anebo to celé bylo plně jinak, do hlavy šílence nikdo nevidí. Skutečností je, že jízda hulváta byla kaskádou přestupků. Démon neřeší ohrožení ostatních řidičů, nebere na vědomí maximální riziko nehody.

Předjet? Nelze, BMW cíleně auta blokuje

Omezování v jízdě je jednou z kratochvílí, kterou nevychovanec praktikuje. Kličkuje zprava doleva a nazpět, neumožní autu s kamerou předjetí. Věc druhá, vybržďování. Krom toho, že záměrně blokuje volné místo, zloun do toho ještě brzdí a nutí auto za sebou zpomalit. Kličkování je tak šílené, že v jednu chvíli řidič BMW téměř narazí do kolem jedoucí dodávky. 

iZdroj fotografie: iStock

Výsledek? Naštěstí se nic nestalo, ale opravdu jen naštěstí. Agresivita za volantem je něco, co nelze tolerovat, ať už řidič ukazuje vulgární gesta, omezuje, nebo takzvaně vychovává. Policie by v těchto případech měla konat. Čekat na to, že takový zlosyn sám sebe vytrestá by nemuselo dopadnout dobře, bez neblahých následků pro ostatní, jako v tomto videu.

Jak reagujete na řidiče, kteří omezují ostatní?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články