Řidič experimentálně umyl auto růžovou aktivní pěnou v minus 40 stupních a ukázal úžasný výsledek

Ruští blogeři z projektu Garage 54 se rozhodli umýt auto na ulici. Na tom není nic zvláštního, ale byly silné 40stupňové mrazy a celý proces i to, k čemu experiment vedl, ukázalo video na Youtube.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Jako zkušební vozidlo byl použit Hummer H2. Celý byl pokrytý pěnou na mytí auta – ta okamžitě ztvrdla na karoserii vozu a vytvořila zvláštní tvar. Poté, co pěna ztuhla a automobil se změnil v růžový džíp, blogeři se rozhodli si vyjet. Předtím ale museli seškrábat led a sníh z předního skla, oken i dveří, aby do auta mohli nastoupit.

iZdroj fotografie: Unsplash

Hummer skončil v garáži, kde pěna roztála

Jeden z blogerů tento experiment shrnul následujícími slovy: „Nic hrozného se nestalo, ale je mytí auta na ulici v takových mrazech je naprosté šílenství. Mytí auta totiž není možné, protože pěna nebo voda velmi rychle zamrznou“. Na internetu najdete mnoho podobných experimentů. Na videu od ruských blogerů můžete vidět celý proces mytí a následné jízdy do garáže.

iZdroj fotografie: Unsplash

Možná jste slyšeli o tom, že auto se v zimě umývat nemusí. Je to mýtus, který ale spousta lidí stále dodržuje. I přes zimu je ale potřeba o auto pečovat, i když to samozřejmě bude jen v lehkých mrazech, nikoli v -50 stupních. Posypová sůl, rozježděný sníh a další zimní nepříjemnosti mohou nejen auto dostat do stavu, kdy bude nutná oprava, ale také se jedná o vaše bezpečí, protože jedině umyté a čisté auto bude jezdit, jak má.

iZdroj fotografie: Unsplash

V zimě autu věnujte stejnou péči jako v létě

Udržované auto je prostě krásnější na pohled, ať se jedná o starší model nebo nejnovější typ. Pokud si myslíte, že mytím auta v zimě sůl zakonzervujete, není to pravda. Naopak, čím častěji budete v zimě auto umýt, tím lépe zimu „přežije“ a na jaře s ním poté nebude tolik práce. Nejde jen o čištění karoserie, pozornost věnujte také podvozku a nezapomeňte použít vosk, aby se sůl nedostala až na lak.

iZdroj fotografie: Unsplash

Posypová sůl může způsobit korozi, a to i u nových aut. Jestliže vozidlo dvě zimy neumyjete vůbec, můžete si zadělat na rezavé součástky. Špinavá okna a zpětná zrcátka by se měla udržovat v čistotě, protože v tomto případě jde také o bezpečí všech, kteří zrovna v autě sedí. Navíc u každé čerpací stanice najdete kyblík s vodou a stěrku, kterou můžete v případě potřeby použít. Po umytí nechte auto vždy uschnout.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články