Pirát v Mercedesu fakuje, problikává a vybržďuje ostatní. Neví, že je nahráván na video, pak přijíždí borec na konec

České silnice jsou plné agresivních hulvátů. Mají pocit křivdy a práva na pomstu, měli by ale dostat pořádný trest a zákaz řízení.

i Zdroj fotografe: Se souhlasem Agresivní řidič
                   

Celé video stojí za to, je to zdroj toho, co se skutečně děje na našich silnicích. Předjíždění na kruhovém objezdu, předjíždění na železničním přejezdu, podjíždění na dálnici. A je toho mnohem vícVideo zachycuje manévry řidiče, majitele YouTube kanálu, který skutečně dělá čest svému jménu. Krom toho však nahrávka odhaluje nešvary všech řidičů, kteří jsou problémům a kolizím doslova naproti.

Uprostřed silnice zastaví a blokuje auto jen hulvát

Je skutečně smutné, jak řidiči ignorují jízdu v pravém pruhu a cestují pouze vlevo. Jak nereflektují na provoz kolem sebe. Jak nehledí na dopravní značení a ignorují zákony. A hlavně, jak absolutně popírají váhu selského rozumu a pudu sebezáchovy. Převedeno na trestné body, jsou to desítky, jen během první poloviny videa. A závěr je asi nejhorší.

iZdroj fotografie: Honza Groh / Creative Commons / CC BY-SA

V závěru videa vše vyvrcholí vybrždením řidiče, který zatroubí na jiného účastníka provozu. Podle všeho řidič v autě s kamerou klaksonem vyjádří nesouhlas s tím, že jiný motorista jede v obci nepřiměřenou rychlostí. Ten pak auto s kamerou předjede, přinutí jeho řidiče zastavit. Vystoupí a jde si to vyříkat. Od začátku až do konce všechno špatně. 

Ego za volant nepatří, nikdy a v žádném autě

To „nejzajímavější,“ začíná v čase 7:57. Provoz na dálnici, řidič v autě s přední a zadní kamerou dojede kamion, ten z pravého pruhu přejede do levého a předjíždí. Takové zpomalení ovšem nelibě nese řidič bílého Mercedesu. Gestikuluje, ukazuje prostředníček. Když se uvolní cesta, předjede auto s kamerami a šlápne na brzdy.

Vybrždování je nebezpečné, o tom žádná. I proto na ně hledí náš právní systém jako na pokus o ublížení na zdraví ve vývojovém stádiu pokusu. Jinak řečeno, i když se nic nestane, neznamená to, že se řidič vyvázne jen tak bez trestu. To, co se odehrává na videu, by se stávat vůbec, ale vůbec nemělo. A člověk v Mercedesu zasluhuje trest.

Co myslíte, že by si řidič Meredesu zasloužil?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články