Pirát v Mercedesu fakuje, problikává a vybržďuje ostatní. Neví, že je nahráván na video, pak přijíždí borec na konec

České silnice jsou plné agresivních hulvátů. Mají pocit křivdy a práva na pomstu, měli by ale dostat pořádný trest a zákaz řízení.

i Zdroj fotografe: Se souhlasem Agresivní řidič
                   

Celé video stojí za to, je to zdroj toho, co se skutečně děje na našich silnicích. Předjíždění na kruhovém objezdu, předjíždění na železničním přejezdu, podjíždění na dálnici. A je toho mnohem vícVideo zachycuje manévry řidiče, majitele YouTube kanálu, který skutečně dělá čest svému jménu. Krom toho však nahrávka odhaluje nešvary všech řidičů, kteří jsou problémům a kolizím doslova naproti.

Uprostřed silnice zastaví a blokuje auto jen hulvát

Je skutečně smutné, jak řidiči ignorují jízdu v pravém pruhu a cestují pouze vlevo. Jak nereflektují na provoz kolem sebe. Jak nehledí na dopravní značení a ignorují zákony. A hlavně, jak absolutně popírají váhu selského rozumu a pudu sebezáchovy. Převedeno na trestné body, jsou to desítky, jen během první poloviny videa. A závěr je asi nejhorší.

iZdroj fotografie: Honza Groh / Creative Commons / CC BY-SA

V závěru videa vše vyvrcholí vybrždením řidiče, který zatroubí na jiného účastníka provozu. Podle všeho řidič v autě s kamerou klaksonem vyjádří nesouhlas s tím, že jiný motorista jede v obci nepřiměřenou rychlostí. Ten pak auto s kamerou předjede, přinutí jeho řidiče zastavit. Vystoupí a jde si to vyříkat. Od začátku až do konce všechno špatně. 

Ego za volant nepatří, nikdy a v žádném autě

To „nejzajímavější,“ začíná v čase 7:57. Provoz na dálnici, řidič v autě s přední a zadní kamerou dojede kamion, ten z pravého pruhu přejede do levého a předjíždí. Takové zpomalení ovšem nelibě nese řidič bílého Mercedesu. Gestikuluje, ukazuje prostředníček. Když se uvolní cesta, předjede auto s kamerami a šlápne na brzdy.

Vybrždování je nebezpečné, o tom žádná. I proto na ně hledí náš právní systém jako na pokus o ublížení na zdraví ve vývojovém stádiu pokusu. Jinak řečeno, i když se nic nestane, neznamená to, že se řidič vyvázne jen tak bez trestu. To, co se odehrává na videu, by se stávat vůbec, ale vůbec nemělo. A člověk v Mercedesu zasluhuje trest.

Co myslíte, že by si řidič Meredesu zasloužil?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kolik platí česká armáda za provoz stíhaček a vrtulníků? Zbytečně moc, ukazuje analýza. A to chce ještě více drahých strojů z USA
Události247.cz
Události247.cz
Co se děje se zajatými ukrajinskými dětmi? Čečenci je odvážejí na utajovaná místa
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč někdy ve dne můžeme vidět měsíc a jindy ne: Záhadný jev má několik podmínek
adbz.cz
adbz.cz
Kouzelná proměna minibusu v obytné auto v pouhých 4 minutách. Mladá dívka ji zvládla skoro sama