Řidič vesele uháněl rychlostí 200 km/h, přičemž si neuvědomil, že závodí s policejní skupinou. Za odměnu dostal drahé video

Dopravní předpisy je třeba dodržovat a to ať jste s nimi nebo proti nim. Existují však nechvalné případy, kdy řidiči pravidla poruší a záhy se jim to vymstí.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Skutečnost, že je třeba dodržovat dopravní předpisy, by měl mít každý řidič denně na paměti. Rychlostní limity totiž nejsou stanoveny jen tak pro nic za nic, ale z nějakého určitého důvodu. Jsou však i tací jedinci, kteří na silniční zákon soustavně kašlou, a pak dopadají stejně jako řidič, o jehož příběhu se dozvíte v dnešním článku. Podívejte se tak na přesný příklad toho, jak se na silnici opravdu nechovat. 

Každá nehoda je odraz nezodpovědného chování

Pokutu v hodnotě tří tisíc korun a deseti trestných bodů dostal nezodpovědný řidič vozu Audi, který na polské silnici S5 překročil povolenou rychlost. Strážníci z Městského policejního ředitelství ve Vratislavi, přezdívaní jako skupina „Speed“, ho vyhmátli při běžném hlídkování. Muž zcela ignoroval rychlostní limit, který je v tomto úseku 120 km/h, a jel spokojeně rychlostí přes 200 km/h. Přitom je právě nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky jedna z nejčastějších příčin nehod na polských silnicích. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Řidiči soustavně porušují rychlostní limity nejen ve městech nebo na místních komunikacích, ale samozřejmě také na rychlostních silnicích. Myslí si přitom, že na široké dvouproudé silnici mohou jet mnohem rychleji, než dovolují značky. Ovšem při rychlostech, které sahají nad povolenou rychlostí, stačí jedna malá závada na vozidle, jeden neopatrný pohyb volantem a může dojít k tragédii. Ta většinou však postihne nejen nezodpovědného řidiče, ale i spolucestující a ostatní účastníky silničního provozu.

Překročení rychlosti přišlo řidiče draho

Přesně tak nezodpovědně se zachoval řidič vozidla Audi, který jel po úseku silnice S5 ve Vratislavi přes 200 km/h. Během jeho nezodpovědné jízdy si ho však všimli tamní policisté, kteří toho dne prováděli svou činnost v rámci skupiny „Speed“. Cílem tohoto uskupení je prosazovat dopravní předpisy, zejména ty, které se týkají omezení rychlosti. Potom co viděli, jak rychle se řidič žene, ihned spustili videorekordér a začali jej pronásledovat. V daném úseku je totiž maximální povolená rychlost 120 km/h.

Vše nasvědčovalo tomu, že si řidič po spatření policejního vozu značky BMW myslel, že s ním chce někdo závodit. Policisté se však po chvíli rozhodli této nebezpečné činnosti zamezit a pomocí majáku zastavili Audi ke kontrole. Nezodpovědnému řidiči dali pokutu 500 PLN (skoro 3000 Kč) a 10 trestných bodů. Pokud by k takovému hrubému překročení rychlosti došlo v zastavěné oblasti, byl by podle všeho řidičovi navíc odebrán řidičský průkaz na tři měsíce. Snad je dostatečný trest na to, aby byl příště opatrnější.

Zdroj: Policie Wroclaw

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstarší revolver na světě je starý přes 400 let: byl trochu „zaostalý“, ale přesto velmi efektivní. Vlastnil ho důstojník za 30leté války
Události247.cz
Události247.cz
Dokonce i zboží v akcích je čím dál dražší. Slevy navíc nemohou starší lidé často vůbec využít
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou