Řidič jel se svým Ferrari na dálnici rychlostí 372 km/h. Vše si natočil na telefon

                   

Německé dálnice jsou populární jak proto, že se na řadě úseků nemusíme bát pokuty za rychlost, tak i proto, že zde máme možnost vyzkoušet, jak rychle dokáže naše auto vůbec jet. A vyzkoušel si to i majitel jednoho z velmi zajímavých aut. A to modelu Ferrari LaFerrari, který se řadí mezi první hybridy této italské značky. Auto bylo uvedeno na trh v roce 2013 a zajímavostí je, že vyrobeno bylo jenom 500 modelů. Jde tak o skutečně limitovanou edici, kterou nemůže mít jenom tak někdo. Kdo auto má, ten si může být jistý nejenom tím, že je majitelem designového skvostu, ale může si být jistý i tím, že má doma auto, které zvládne ohromující rychlost.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Neuvěřitelná jízda po dálnici

Kdo takové auto má, ten pochopitelně touží po tom vyzkoušet, co jeho vůz skutečně dosáhne. A kde jinde to zkusit, než na německé dálnici. Na místech, kde není rychlost nijak omezena a každý může jet tolik, na kolik se cítí. A v případě Ferrari LaFerrari to může být rychlost skutečně až neuvěřitelná. Majitel tohoto vozu totiž při nájezdu na dálnici sešlápl plyn a ten držel na podlaze až do doby, než se mu podařilo dosáhnout neuvěřitelné rychlosti 372 kilometrů v hodině. Vše je zároveň zaznamenáno i na video, a vy tak můžete vidět, jak taková rychlost na dálnici vůbec vypadá a sami se můžete podívat na to, jak takové ikonické Ferrari vlastně jezdí.

Díky unikátní motorizaci

Jak je vidět, dosáhnout této doslova až neuvěřitelné rychlosti je skutečně možné. A to celkem rychle. Může za to především použitá motorizace V12 o objemu 6,3 litrů. Tento motor totiž nabízí jedinečných 800 koňských sil. A tím nabídka výkonu nekončí. Jelikož se bavíme o hybridním voze, je k dispozici další dávka výkonu od elektromotoru, a tak se celková hodnota výkonu tohoto modelu dostává až na 963 koní. Sešlápnout plyn takového vozu, to je skutečně zážitek, jak můžete sami vidět.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články