Řidič jel v popelnici rychlostí více než 70 km/h, zapsal se do Guinessovy knihy rekordů

                   

Lidé se občas baví různými pozoruhodnými činnostmi a výkony, kterými se chtějí zapsat do Guinessovy knihy rekordů. Speciální částí v knize rekordů jsou záznamy o nejvyšší dosažené rychlosti při jízdě nejen v nejrůznějších dopravních prostředcích, ale i v předmětech, u kterých byste to rozhodně nečekali. Příkladem je i nový rekord, který byl dosažen při jízdě v popelnici.

Popelnice jako dopravní prostředek

Ano, jezdit, a to neuvěřitelně rychle, lze i v popelnici. Důkazem je právě nový zápis v Guinessově knize rekordů, o který se postaral Andy Jennings z Velké Británie. Ten při jízdě ve své speciálně upravené plastové popelnici dosáhl rychlosti sedmdesáti kilometrů v hodině. Muž přitom není žádným automobilovým nadšencem, nápad na jízdu v popelnici dostal je tak, když jednoho dne seděl na své zahradě a pozoroval okolí. Jeho pohled pak náhodou spočinul na plastovém kontejneru s kolečky a v jeho hlavě se zrodil nápad, že by se do něj dal instalovat motor z motocyklu a popelnice by se pak dala používat k přepravě namísto automobilu.

Nový světový rekord a zápis do Guinessovy knihy

Svůj nápad se následně rozhodl realizovat a vyzkoušet na charitativní akci, která byla určena pro jeho přítele, který byl po mozkové příhodě upoután na lůžko. Ještě před samotnou jízdou Jennings kontaktoval komisaře z Guinessovy knihy rekordů s otázkou, kolik činí světový rekord pro jízdu v popelnici. Překvapení komisaři mu odpověděli, že takový rekord ještě zapsaný není a pro zápis do knihy mu stanovili jako minimální rychlost alespoň padesát kilometrů v hodině. Muž kromě motoru popelnici vybavil ještě předním kolečkem a dále sedátkem a řídítky, původně z jízdního kola. Pak už nezbývalo nic jiného než sednout dovnitř a popelnici rozjet. Překvapení komisaři z Guinessovy knihy rekordů i přítomní diváci nevěřili svým očím, popelnice se na stanoveném úseku silnice řítila rychlostí sedmdesát jedna kilometrů v hodině.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články